Увага! Створенно комісію щодо надання компенсації за пошкоджені об'єкти нерухомого майна

22 травня 2023 року набув чинності Закон України №2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України», який визначає перелік отримувачів компенсації за знищене та пошкоджене житло, її види, механізм оцінки втрат і порядок ухвалення рішення про надання коштів. Це стосується квартир, інших житлових приміщень в будівлі, будинків садибного типу, садових та дачних будинків, гуртожитків.

Щоб отримати компенсацію, громадянин спершу має подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно. Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія (або в місцевому ЦНАПі).

Отримувачем компенсації є фізична особа — громадянин України, яка досягла 18-річного віку та подала засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (або в місцевому ЦНАПі), заяву та є власником (співвласником) пошкодженого об’єкта, право власності якого підтверджено.

Отримувачем компенсації не можуть бути:

особи, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України “Про санкції”;

особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом І “Злочини проти основ національної безпеки України” Особливої частини Кримінального кодексу України;

спадкоємці осіб, визначених абзацами другим та третім цього пункту, у разі, коли належний спадкодавцю об’єкт нерухомого майна був пошкоджений за життя такого спадкодавця.

Пріоритетне право на отримання компенсації має:

учасник бойових дій, особа з інвалідністю внаслідок війни, особа, визначена частиною першою статті 10, частиною першою статті 101 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

особа, призвана на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 65 “Про загальну мобілізацію” та якій не надано статус учасника бойових дій;

особа з інвалідністю I та II групи;

багатодітна сім’я;

батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;

прийомні батьки;

патронатні вихователі;

особи з числа дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

опікуни/піклувальники.

Компенсація має цільове призначення та надається для придбання будівельної продукції з метою виконання поточного чи капітального ремонту самостійно отримувачем компенсації або шляхом замовлення виконання відповідних послуг та робіт за умови, що:

об’єкт нерухомого майна був пошкоджений після набрання чинності Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”;

об’єкт нерухомого майна розташований на території, що не включена до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (крім територій можливих бойових дій, територій активних бойових дій, на яких бойові дії завершені на дату подання заяви);

відомості про право власності на пошкоджений об’єкт внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

на пошкодженому об’єкті не проведено ремонтні роботи.

Термін розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

Звертаємо увагу, що державна допомога має цільовий характер — винятково на закупівлю матеріалів чи оплату будівельних робіт. Використати компенсацію можна буде упродовж одного року з моменту її нарахування.

Необхідна інформація про програму єВідновлення публікується на сайті послуги, а також на офіційних онлайн-ресурсах Міністерства  розвитку громад, територій та інфраструктури.

Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, знаходиться за адресою: м. Новогродівка, вул. Центральна, 19 (будівля Будинку дитячої творчості) та вул.Театральна, 18А (Мистецька школа).

Друк