ДЕНЬ ЄВРОПИ РАЗОМ З КРАЇНАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

9 травня 1950 року  міністр закордонних справ Франції, Робер Шуман, один із батьків-засновників Об'єднаної Європи, проголосив свою відому декларацію. Вона розпочинається словами: «Мир у світі неможливо забезпечити без прогресивних зусиль, сумірних рівню небезпеки, яка перед ним постає». Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. А 9 травня затверджено в Європейському Союзі як День Європи, один із офіційних символів ЄС.

Цьогоріч Україна вперше відзначатиме День Європи разом з країнами Європейського Союзу – 9 травня, в статусі країни-кандидата на членство в ЄС. Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи. Попри війну, ми дедалі глибше інтегруємось в європейський простір у всіх сферах: політичній, правовій, культурній – адаптуємо своє законодавство до європейського, разом формуємо підґрунтя для поступової інтеграції України до Єдиного європейського ринку. Україна відстоює на полі бою свою незалежність, самобутню ідентичність та своє європейське вільне майбутнє. В його основі – повага до людської гідності замість культу знецінення людського життя, який розквітає в сучасній росії. Довгий час ці наративи ворог нав‘язував і українцям, але ми все ж зробили вибір на користь європейського підходу.

Відзначаючи День Європи 9 травня (разом з іншими європейськими країнами), ми підкреслюємо нашу єдність та силу, нашу віру в європейський інтеграційний проєкт як рушія розвитку та миру на континенті. Тут,  в Україні, ми разом пишемо новий розділ історії Вільної Європи.

Послання батька-засновника ЄС Робера Шумана актуальне сьогодні як ніколи. Маємо спільними потужними зусиллями відновити мир і безпеку на європейському континенті, зміцнивши наш спільний дім – Європу. 

 

Друк