Проект рішення міської ради від

Про Порядок проведення виїзної 

торгівлі, святкових та сезонних

ярмарків на території 

міста Новогродівка

          З метою встановлення єдиного порядку для суб’єктів господарювання всіх форм власності, громадян що здійснюють виїзну (виносну) торгівлю, святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка, міська рада

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Порядок проведення виїзної торгівлі, святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка (додається).
 1. 2. Оприлюднити рішення міської ради від ____.2019 №__ «Про Порядок проведення виїзної торгівлі, святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка» на офіційному сайті Новогродівської міської ради.
 2. Рішення набирає чинності з дати його офіційного оприлюднення.
 3. Координацію дії з виконання даного рішення покласти на відділ економіки (Усова), контроль покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансів, споживного ринку, побутового і торгівельного обслуговування, громадського харчування, сфери послуг та захист прав споживачів (Рябцева) та постійну комісію з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, містобудування, благоустрою, транспорту і зв’язку, земельних відносин та охорони навколишнього середовища, адміністративно-територіального устрою (Лукіна).
 4. Вважати рішення міської ради від 27.05.2016 № 7/7-42 «Положення про порядок надання дозволу на виїзну (виносну) торгівлю та проведення ярмарків в місті Новогродівка» такими, що втратили чинність.

Міський голова                                                                                     Л.М. Білецька

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення міської ради

 

_________ №_______

 

Порядок проведення виїзної  торгівлі, святкових та сезонних

ярмарків на території міста Новогродівка

Порядок проведення виїзної  торгівлі, святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка (далі – Порядок) визначає основні вимоги щодо порядку організації виїзної (виносної) торгівлі підприємствами, організаціями незалежно від форм власності, підприємцями, святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка.

Даний Порядок визначає вимоги до організації виїзної  торгівлі, святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка і є обов’язковим для виконання.

Дія цього Порядку поширюється на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форми власності, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері виносної дрібно-роздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг на території міста Новогродівка.

Дія цього Порядку не розповсюджується на здійснення виносної дрібнороздрібної торгівлі та надання послуг у сфері розваг на території ринків будь-якої форми власності.

         

1.Загальні положення

1.1 Порядок визначає вимоги до організації виїзної (виносної), святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка поширюється на суб’єктів господарювання всіх форм власності.

1.2.  Порядок розроблено відповідно до вимог та норм закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-ІV, закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 № 5203-V, Порядку провадження торговельної діяльності та правилами торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006р. № 833, Правил роботи дрібно-роздрібної торговельної мережі, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.09.96 № 369 та зареєстрованими Міністерством юстиції України від 23.07.1996 № 372/1397, розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання проведення продовольчих ярмарків» № 516-р від 13.05.2009р., земельного законодавства України, закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 31.05.1997 № 280/97-ВР (зі змінами та доповненнями).

1.3. Виїзна торгівля є різновидом дрібно - роздрібної торгівлі.

1.4. Продаж товарів під час виїзної торгівлі здійснюється через засоби пересувної мережі - автомагазини, автокафе, автовізки, автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні прилавки) розноски, лотки, столики; пункти некапітальної забудови – ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні апарати.

1.5. Через дрібно-роздрібну торговельну мережу дозволяється реалізація продовольчих і непродовольчих товарів, яка проводиться згідно з правилами їх продажу.

1.6. Торгове місце - шість повних чи неповних квадратних метрів займаної площі.

1.7.  Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі - документ, що дає право суб'єкту підприємницької діяльності на розміщення  святкової торгівлі, об’єкту виїзної торгівлі, проведення ярмарково-виставкової діяльності.

1.8. Виїзна (виносна) торгівля - торгівля, яка здійснюється у відповідний сезон року: овочами, фруктами, безалкогольними напоями, морозивом, торгівля шкільним приладдям, розсадою, саджанцями, ялинками. Проводиться з автомобілів, торговельного обладнання, лотків, інших пристроїв, що встановлюється щоденно в денний час доби.

1.9. Ярмарок — захід, безпосередньо пов’язаний з роздрібною або оптовою торгівлею.

Ярмарки поділяються на:

- сезонні – здійснюються до сезонного розпродажу;

- святкові – проведення яких присвячені до святкових днів;

- за видами товарів, що реалізуються на ярмарках – промислові, сільськогосподарські, продовольчі, спеціалізовані, універсальні;

2.Умови розміщення об’єктів виїзної торгівлі.

 2.1.1 Для здійснення святкової торгівля у місті Новогродівка визначити наступні місця :

- площа Шахтарська;

- стадіон «Шахтар» (паркова зона).

2.1.2. Для здійснення сезонної виїзної торгівлі безалкогольними напоями, морозивом, торгівля шкільним приладдям, саджанцями, ялинками, продуктами бджільництва визначити наступні місця :

- площа Шахтарська;

- стадіон «Шахтар» (паркова зона).

2.1.3. Реалізація картоплі, овочів, фруктів, плодів, ягід, баштанних культур в період сезонного продажу не дозволяється в центральній частині міста. Реалізація картоплі, овочів, фруктів, плодів, ягід, баштанних культур в період сезонного продажу здійснюється з великого транспорту, сіток, піддонів, встановлюється не нижче 50 см від землі , які розміщуються щоденно в місцях:

 • територія по вул. Мічуріна, між будинками 35 і 39;
 • територія по вул. Мічуріна, між буд. 2 і 4;
 • територія по вул. О.Кошового, біля стадіону «Шахтар»;
 • територія по вул. О.Кошового, біля кіоску «Урожай».

2.2.  Дія цього Порядку не розповсюджується на здійснення заходів на території ринку усіх форм власності.

2.3. Проведення виставкової діяльності (виставок - ярмарків) за ініціативою виконавчого комітету Новогродівської міської ради чи суб’єктів господарювання усіх форм власності також здійснюється на підставі погодження, яким визначається місце, термін, час та умови організації і проведення виставково – ярмаркових заходів.

2.4. Забороняється розміщення об’єктів виїзної торгівлі:

- біля фасадів адміністративних і культових будівель, безпосередньо біля пам’ятників , фонтанів, оглядових і панорамних майданчиків, скульптурних та інших елементів оздоблення будинків і декоративного благоустрою території;

- в охоронних зонах інженерних комунікацій;

- на штучних спорудах (крім випадків, коли розміщення цих споруд передбачено проектом будівництва або реконструкції, погодженим та затвердженим в установленому порядку);

2.5. Під час розміщення виїзної торгівлі не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

2.6.  На об’єкті торгівлі на видному місці повинна бути встановлена вивіска із зазначенням назви господарюючого суб’єкта або власника.

2.7. Суб’єкти господарювання – власники об’єктів виїзної торгівлі при використанні води повинні забезпечити закрите стікання її в підземні зливостоки.

 1. Порядок отримання Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі

3.1. Для отримання Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі суб’єкт підприємницької діяльності подає до центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету наступні документи:

-  заяву (додаток 1) ;

- копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- перелік товарів або послуг, які плануються до продажу.

3.1.1. Заява може бути надіслана рекомендованим листом, або електронною поштою. Датою надходження заяви вважається дата її реєстрації адміністратором Центру надання адміністративних послуг.

3.1.2. Адміністратор Центру надання адміністративних послуг в день отримання реєструє заяву та передає у відділ економіки для розгляду. Термін розгляду заяви не має перевищувати пять робочих днів.

3.1.3. Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі видається адміністратором центру надання адміністративних послуг суб’єкту господарювання безкоштовно у порядку, визначеному чинним законодавством.

3.1.3. Центр адміністративних послуг може відмовити у прийняті заяви, зокрема, з таких причин:

– подання встановленого пакета документів не в повному обсязі;

 – виявлення недостовірної інформації в поданих документах;

3.1.4. Заявник після отримання відмови та усунення її причин має право подати заяву повторно.

3.2. Всі суб’єкти підприємницької діяльності, які отримали Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі, зобов’язані:

- облаштувати об’єкт торгівлі на ділянці з твердим покриттям;

- розмістити об’єкт торгівлі без створення незручностей для руху пішоходів та автотранспорту;

- утримувати об’єкт у належному санітарно-технічному стані;

- забезпечити збереження існуючих зелених насаджень;

- встановити інформаційну табличку із зазначенням власника, розпорядку роботи, відповідального за санітарний стан;

- обладнати місце торгівлі естетично оформленою палаткою та приладдям для збору сміття;

- здійснювати щоденне прибирання місця розташування торгівлі та прилеглої території у радіусі 10 (десяти) метрів від неї .

- сплатити до міського бюджету кошти за право займати місце для розміщення виїзної торгівлі та надати адміністратору копію розрахункового документу (чеку або квитанції).

3.3. Користування місцями розміщення об’єктів виїзної торгівлі є платним.

3.3.1 У разі дострокового припинення виїзної торгівлі, якщо кошти проплачені за весь період торгівлі, невикористана частина грошей не повертається.

3.3.2 За користування місцем для встановлення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі справляється плата до міського бюджету.

 3.3.3 За місце для розміщення об’єкту торгівлі плодоовочевою продукцією, медом, продуктами бджільництва, ялинками, садженцями, несінневим матеріалом, прохолодними напоями (в т.ч. квасом), для здійснення виставкової діяльності – 1% від розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання дозволу,  за одне місце торгівлі в день;

3.3.4. Проведення тимчасової святкової дрібнороздрібної торгівлі забезпечується відповідно до розпорядження міського голови на строк, зазначений у розпорядженні. Плата за один день святкової виносної торгівлі становить 2% від розміру мінімальної заробітної плати, що діє на момент надання дозволу,  за одне місце торгівлі.

3.3.5. Плата за місце для розміщення об’єкту виїзної торгівлі здійснюється суб’єктом підприємницької діяльності до початку діяльності, разовою сплатою в розмірі зазначеному в заяві, відповідно до необхідної кількості днів торгівлі і сплачується у безготівковій формі на рахунок міської ради.

3.3.6. Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі видається адміністратором центру надання адміністративних послуг суб’єкту господарювання після надання банківської виписки (квитанції) про сплату зазначеної в заяві суми.

 1. Заключні положення

4.1. У разі порушення суб’єктом підприємницької діяльності санітарних, екологічних, протипожежних та інших вимог законодавства, термінів та повноти оплати за користування місцем для розміщення об’єктів виїзної торгівлі, Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі може бути анульоване. Про такі порушення орган місцевого самоврядування повідомляє управління Держспоживслужби, сектор ДСНС, інші правоохоронні та контролюючі органи.

4.2. За провадження виїзної торгівлі без погодження органом місцевого самоврядування передбачена адміністративна відповідальність.

Додаток 1

До Порядок проведення виїзної  торгівлі, святкових та сезонних

ярмарків на території міста Новогродівка

Новогродівському міському голові                          

____________________________________

Суб’єкта підприємницької

діяльності

____________________________________

(найменування юридичної особи або

____________________________________

фізичної особи-підприємця)

який (а) проживає за адресою:

____________________________________

____________________________________

тел. ________________________________

                                                          ЗАЯВА

_______________________________________________________________________________

 (найменування юридичної особи або ПІБ фізичної особи – підприємця)

________________________________________________________________________________

 (місце знаходження юридичної особи або фізичної особи – підприємця і номер телефону)

ПІБ керівника підприємства _______________________________________________________

Паспорт ___ №_______ виданий «___» _______  ____________________________________

                               (для фізичної особи-підприємця, ким виданий)                                

_______________________________________________________________________________

ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків

Реєстраційне свідоцтво № _________ від № «___» __________

Прошу видати Розпорядження міського голови на розміщення об’єкту виїзної торгівлі

за адресою _____________________________________________________________________

                      (вказати місце розташування)

Термін розміщення _____________________________ режим роботи : з «         » до «        »

                                                              

Необхідна площа під торгове місце: ________ кв.м., довжина ______ м, ширина ________ м.                      

Зобов’язуюсь дотримуватися санітарно-гігієнічних норм, Правил благоустрою міста Новогродівка, норм пожежної безпеки, ЗУ «Про захист прав споживачів» та інших нормативно-правових актів України, що регламентують даний вид діяльності. З Порядком проведення виїзної  торгівлі, святкових та сезонних ярмарків на території міста Новогродівка ознайомлений (а) і зобов’язуюсь виконувати.

Надаю згоду на обробку моїх персональних даних згідно Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI.

         _______                        ________                                ________________