Чисте небо

0.21°C

Новогродівка

Чисте небо
Вологість: 84%
Вітер: SE від 3.27 M/S
logo062

Рекомендації щодо декларування для депутатів

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 8 Закону України від 11.07.2002 № 93-IV «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюється дія Закону України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції».

Депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік відповідно до Закону № 1700, а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом № 1700.

  Частиною 2 ст. 4 Закону № 93 передбачено, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

 Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700 особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону (а це, зокрема, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови), які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.(тип декларації «перед звільненням»)

  Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1700 особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону (а це, зокрема, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови), які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані до 1 квітня наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.(тип декларації «після звільнення»)

 Отже, депутати сільської, міської, районної, обласної ради, повноваження яких закінчуються в день відкриття першої сесії ради нового скликання, зобов’язані подати:

- не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення повноважень депутата місцевої ради декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (тип декларації – «перед звільненням», звітний період – з 01.01.2020 р. по день припинення повноважень депутата);

- до 1 квітня 2021 (наступного року після припинення повноважень депутата міської ради) подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (тип декларації – «після звільнення», звітний період – 2020 рік).

 Для новообраних. Особа, обрана депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, подає декларацію протягом п’ятнадцяти календарних днів з дня набуття повноважень. Відповідне положення закріплене у ч. 3 ст. 45 Закону № 1700.

 Закон № 93 у ч. 2 ст. 4 визначає, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

 Декларацію особі, обраній депутатом місцевої ради необхідно подати протягом 15 календарних днів із дня відкриття першої сесії ради (визнання його повноважень) (тип декларації – «кандидата на посаду»).

Для подання «першої» декларації зазначимо таке:

  1. Перед початком роботи з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстром):

— потрібно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) в одного із кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг (КНЕДП). Перелік КНЕДП можна переглянути за посиланням: czo.gov.ua/ca-registry;

— потрібно мати персональну електронну поштову скриньку (у разі відсутності персональної електронної поштової скриньки потрібно її створити);

— для коректної роботи з Реєстром рекомендуємо використовувати інтернет-браузер Google Chrome останньої версії.

  1. Початок роботи з Реєстром:

— необхідно перейти на сторінку входу до Реєстру за посиланням: portal.nazk.gov.ua/login;

— правильно обрати КНЕДП, який вам видав КЕП, зі списку, обрати файл ключа та ввести пароль особистого ключа КЕП, натиснути «Увійти»;

— при реєстрації обов’язково слід перевірити правильність ваших даних, а саме П .І. Б. (має бути українською) та РНОКПП. У разі виявлення розбіжностей необхідно припинити реєстрацію та звернутись до КНЕДП, який вам видав КЕП (отримати новий ключ з правильними даними), та здійснити реєстрацію з новим ключем;

— при реєстрації правильно вказуйте адресу персональної електронної поштової скриньки (на цю адресу буде направлено лист — підтвердження реєстрації) та ваш номер телефону (у Реєстрі використовується адреса електронної пошти, яку ви вказуєте при реєстрації і яка не залежить від адреси, вказаної вами при отриманні КЕП);

— для завершення реєстрації необхідно увійти до вашої поштової скриньки (вказаної при реєстрації), відкрити електронний лист «Підтвердження реєстрації у Єдиному Державному Реєстрі Декларацій» та перейти за посиланням. Якщо у вхідній пошті немає листа — підтвердження реєстрації, перевірте папку «Спам».

  1. На сайті НАЗК необхідно обрати тип декларації «кандидата, що претендує на зайняття посади».

 Декларація кандидата, що претендує на зайняття посади, відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону № 1700 подається за минулий рік до обрання на посаду.

 Тобто НОВООБРАНІ депутати мають подати декларацію за 2019 рік, а саме за період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. Якщо з якихось причин ви вже подали декларацію за минулий рік (тобто за період з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р.), повторно її подавати після оголошення результатів виборів та набуття повноважень не потрібно, оскільки відомості про ваші доходи та видатки за минулий рік вже є у НАЗК.

Друк