Чисте небо

0.21°C

Новогродівка

Чисте небо
Вологість: 84%
Вітер: SE від 3.27 M/S
logo062

Одержання подарунків

Обмеження щодо одержання подарунків поширюється на осіб, зазначених у п.п. 1, 2 ч.1 ст. 3 Закону України “Про запобігання корупції”

Подарунок – грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, яка нижча мінімальної ринкової.

Подарунки заборонені . Зі змісту ч. 1 ст. 23 Закону випливає, що категорично забороняється вимагати, просити, одержувати подарунки (незалежно від їх вартості) для себе або близьких осіб від юридичних та фізичних осіб:

 - у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;
якщо особа, яка дарує (дарувальник), перебуває в підпорядкуванні особи, якій вона дарує подарунок (обдаровуваного).

Подарунки дозволені з певними обмеженнями. Згідно з ч. 2 ст. 23 Закону дозволено отримувати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо:

- вартість таких подарунків не перевищує 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово;
- сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.(2189,00*2=4378,00 на 2021 рік)

Зазначені подарунки дозволено отримувати лише за таких умов:

 - подарунки отримуються не у зв’язку із здійсненням такими особами діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

 - особа, яка дарує, не перебуває в підпорядкуванні особи, якій вона дарує подарунок.
Подарунки дозволені. Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону дозволено отримувати:
- загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси;

 - будь-які подарунки від близьких осіб незалежно від їх вартості.

Друк