Parse error in downloaded data
logo062

Детінізація трудових відносин (2)

5 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”. Згідно даного нормативного акту Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами влади спільно з органами місцевого самоврядування передбачається проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Протягом місяця, з дня прийняття вищезазначеного розпорядження, буде проведено інформаційно-роз'яснювальну кампанію щодо запланованих заходів і неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без належного оформлення з ними трудових відносин та передбачені згідно діючого законодавства штрафи.

Після закінчення зазначеного терміну, вищезазначеними службами будуть проведені перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності .

За порушення трудового законодавства у 2018 році штрафи є досить значними. Так, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень, а недопущення інспекторів до перевірки обійдеться вже у 100 мінімальних заробітних плат, а це - 372 300 гривень.

Друк