Хмарно

7.4°C

Новогродівка

Хмарно
Вологість: 83%
Вітер: ESE від 4.6 M/S
logo062

Як ведеться облік трудової діяльності працівника з 10 червня 2021 року?

Нагадаємо, що Законом України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" скасовується обов’язок ведення паперових трудових книжок та з 10 червня 2021 року облік трудової діяльності працівників відбувається у електронній формі.

Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперових трудових книжок. Трудова діяльність працівника обліковується в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Пенсійний фонд України протягом п’яти років має включити до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками або застрахованою особою.

Відсканована трудова книжка може бути подана як застрахованою особою через персональний кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України так і роботодавцем через кабінет страхувальника на вебпорталі http://portal.pfu.gov.ua

За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком буде призначено автоматично (без звернення особи) з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

За бажанням особа може одержувати пенсію з більш пізнього віку.

Друк