Parse error in downloaded data

Щодо реєстрації пасік

Процедура реєстрації пасіки суб’єктами господарювання та фізичними особами, у яких наявні бджолині сім’ї, в органах місцевого самоврядування визначена Порядком реєстрації пасіки, який затверджено наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  від    9.02.2021 № 338, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 04.03.2021 за № 280/35902 (далі Порядок).

Відповідно до Порядку пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцем знаходження юридичної особи, яка займається бджільництвом, в органах місцевого самоврядування. Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасік, який ведеться органами місцевого самоврядування.

Щодо державної підтримки

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників» від 08.02.2017 № 77 (зі змінами), визначено напрями державної підтримки на 2021 рік, одним із яких є державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, в тому числі спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї.

Механізм і напрями надання підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції визначено постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» від 07.02.2018 № 107 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 №517) (далі – Порядок використання коштів).

Пунктом 7 Порядку використання коштів визначено, що для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають документи за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу міської ради до 1 жовтня поточного року.

Довідку про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи-підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства) видає орган місцевого самоврядування, що здійснював реєстрацію пасіки відповідно до Порядку.

Тобто, для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають документи за місцезнаходженням пасіки до виконавчого органу міської ради.