А ЩО ТИ ЗНАЄШ ПРО ГОЛОДОМОР?

Щоб “покарати” українців та унеможливити подальший спротив восени 1932 року комуністи розпочали спеціальну каральну операцію – масовий штучний голод.

Сьогодні інформація про події тих років стає більш відкритою і доступною. Для тих, хто хоче дізнатися більше , пропонуємо веб-ресурси з найновішим тематичним наповненням.

Книга відомої психологині та дослідниці теми Голодомору Ірини Реви «По той бік себе» розповідає, як жах голоду досі впливає на наше життя  https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/iryna-reva-po-toy-bik-sebe.

Анастасія Лисивець «Скажи про щасливе життя...» В основі збірки — спогади Анастасії Лисивець про Голодомор. https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/anastasiya-lysyvec-skazhy-pro-shchaslyve-zhyttya

Книгу «Людяність у нелюдяний час» присвячено доброчинцям, які у 1932—1933 рр. допомагали вижити тим, хто голодував. https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/lyudyanist-u-nelyudyanyy-chas-2-ge-vydannya

«Репресовані» щоденники. голодомор 1932–1933 років в Україні». Ця книжка – унікальна. Писали її не історики, не архівісти, не публіцисти – її авторами були звичайні люди: селянин, учителька, студент, партієць… 

https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/represovani-shchodennyky-golodomor-1932-1933-rokiv-v-ukrayini

ГОЛОДОМОР НЕ ЗЛАМАВ. https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/golodomor-ne-zlamav

Спротив геноциду. Книга-каталог виставки. Ця книга є каталогом фотодокументальної виставки «Спротив геноциду», створеної до 81-х роковин Голодомору Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ’32-33 років в Україні. https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/sprotyv-genocydu-knyga-katalog-vystavky.

В цих виданнях багато безцінних свідчень «із перших уст» про стратегії виживання людей у ті страшні часи. У спустошених голодом українських селах, містечках і містах.