Нарешті розпочато довгоочікуванні роботи

Новогродівська міська рада, як законний представник територіальної громади, який здійснює повноваження в її інтересах та несе перед нею відповідальність,

впродовж багатьох років неодноразово зверталася до державного підприємства «Об’єднана компанія «Укрвуглереструктуризація», Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, народних депутатів України, Донецької облдержадміністрації з питання вжиття заходів щодо запобігання зсуву породного відвалу і земельного ґрунту з терикона шахти  №2 «Новогродівська», яка  знаходиться на території м.Новогродівка.

Біля шахти проходить під’їзна автомобільна дорога  від республіканського шляху «Знам'янка-Луганськ-Ізварине» і м.Селидове Донецької області до шляхопроводу по вул.Центральна  в місто Новогродівка,  яка вкрай важлива для мешканців міста.

Внаслідок зсуву породного відвалу і земельного ґрунту, міська рада тривалий час не мала можливості виконати роботи з капітального або поточного ремонту дорожнього покриття дороги соціально – важливого значення та вимушена була встановити на автодорозі  попереджувальні дорожні знаки.

4 4

Нарешті в цьому році розпочата реалізація проєкту з ліквідації шахти №2 «Новогродівська»

Згідно наданої інформації директором відокремленого  підрозділу «Східна дирекція з ліквідації шахт» державного підприємства «Об’єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» Кайдаш А.С., проєкт з ліквідації шахти №2 «Новогродівська» розроблено ДП «Український інститут інженерно-технічних розвідувань для виробництва».

Генпідрядником по виконанню робіт з протизсувних засобів та рекультивації породного  відвалу №1 є ПП «Будпромзахід».

5 5

Протизсувні заходи прийняті згідно «Технічного звіту з інженерно-геологічних досліджень зсуву на північно-східному схилі породного відвалу №1 шахти №2 «Новогродівська».

З огляду на фактичний стан відвалу зсуву в східній частині відвалу №1, який наносить пошкодження автошляху, прийнято технічне рішення монтаж утримуючого спорудження у вигляді підпірної стінки.

На теперішній час виконуються протизсувні роботи та планування укосів відвалу. Після завершення будівництва підпірної стінки передбачається засипка суглинком та бутовим каменем простору між підпірною стінкою та укосами породного відвалу, на якому передбачається устрій водовідвідної канави.

6 6

Після проведення демонтажу споруд та будівель проммайданчика шахти №2 «Новогродівська», рекультивації порушених земель та монтажу підпірної стінки породного відвалу, планується озеленення території шляхом посіву багаторічних трав, посадки дерев та кущів.

Роботи планується закінчити у вересні поточного року.

Після завершення робіт по реалізації проєкту, питання проведення ремонту під’їзної дороги буде винесено на розгляд депутатського корпусу міської ради.

Адміністрація міста