• Головна
  • Новини
  • під час чергового сеансу телефонного зв’язку "гаряча лінія" про актуальні питання справляння екологічного податку

під час чергового сеансу телефонного зв’язку "гаряча лінія" про актуальні питання справляння екологічного податку

Нещодавно у Покровсько – Добропільському управлінні Головного управління ДПС у Донецькій області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з головним державним ревізором-інспектором Добропільського відділу податків і зборів з юридичних осіб Соломкою Іриною.

Тема «гарячої лінії»: «Актуальні питання справляння екологічного податку».

          Пропонуємо вашій увазі відповіді на актуальні питання.

  1. Де більше дізнатися про екологічний податок?

Екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист оточуючого середовища, мінімізацію негативного впливу на нього господарської діяльності та раціональне використання природних ресурсів.

          Про екологічний податое можна дізнатися:

  1. Офіційний вебпортал ДПС- Головна/Податки, збори, платежі/Загальнодержавні податки/Екологічний податок - https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/ekologichniy-podatok/;
  2. Податковий кодекс України– Розділ VIІI. Екологічний податок -http://tax.gov.ua/nk/rozdil-viii--ekologichniy-poda/;
  3. Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс(ЗІР) - http://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques

(обрати категорію 117 «Екологічний податок»);

  1. Контакт-центр– т. 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі). Громадяни, які перебувають за межами України, мають можливість зателефонувати до Контакт-центру зі стаціонарного або мобільного телефону за номером: +380 44-454-16-13.
  2. Базовий податковий (звітний) період для платників екологічного податку

      Базовий податковий (звітний) період для платників екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

Платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації/

 Якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації.

3.Яка відповідальність за неподання або несвоєчасне подання звітності?

 Згідно з п. 120.1. ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

 Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

           4.Яка відповідальність за несвоєчасну сплату екологічного податку?

Згідно з п. 126.1. ст. 126 ПКУ, у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

           - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

           - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.                                                                                                         

                 Покровсько-Добропільське управління        ГУ ДПС у Донецькій області