Засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості

18.01.2019  о 14-00  в  залі  засідань  виконкому Новогродівської  міської  ради  під головуванням міського голови  Білецької Л.М. відбулося   засідання  міської  тимчасової   комісії  з питань погашення заборгованості  із  заробітної  плати

(грошового забезпечення), пенсій, стипендій  та інших  соціальних  виплат, у якому  прийняли  участь  начальник  міського  управління  соціального   захисту  населення,  головний  спеціаліст  фінансово-економічного  відділу  Селидовського об’єднаного    управління   Пенсійного  фонду  України  Донецької  області, представники  Новогродівського  міського   центру зайнятості,   Новогродівського   міського відділення  виконавчої  дирекції  соціального   страхування  України  в Донецькій області  та   спеціалісти  структурних  підрозділів  виконкому.

На  засіданні  розглянуто  питання:  «Про  сплату  єдиного соціального  внеску страхувальниками,  зареєстрованими  в  Селидовському об’єднаному управлінні  ПФУ   Донецької  області,  які   мають заборгованість перед бюджетом Пенсійного фонду (фізичні   особи – підприємці міста).

Протягом засідання  з  присутніми  страхувальниками проведено   роз'яснювальну  роботу про те, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте майно приватного підприємця, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також  у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України  і в’їзду в Україну громадян України» до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств боржників  вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Також, відповідно до чинного законодавства єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Зобов’язання із сплати єдиного соціального внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями,  крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

Таким  чином, присутнім  страхувальникам,  зареєстрованими в  Селидівському  об’єднаному  управлінні  ПФУ Донецької  області   було  рекомендовано  самостійно   погасити     заборгованість  по сплаті   єдиного соціального  внеску та   в  подальшому  не  допусками   її  утворення.