Прощавай, дитяче відділення!

04.07.18 року рішенням сесії Новогродівської міської ради було розглянуто питання закриття дитячого відділення Новогродівської ЦМЛ та перепрофілювання його на відділення цереброваскулярних хвороб.

 watermarked 78

Протягом останніх років медична допомога дітям нашого міста, з офіційно зареєстрованою численністю дітей в 1966 осіб, надавалась ЦПМСД та Новогродівською ЦМЛ, в складі якої працювало дитяче соматичне відділення на 20 ліжок. З 2013 року по теперішній час дитяче ліжко на всю потужність не працювало через відсутність достатньої кількості дітей, але витрати до останнього дня роботи відділення на все проводились і діти, які надходили до нас, проліковувались в повному обсязі. За аналізами роботи дитячого відділення основну питому вагу (65%) щорічно становили хворі діти з захворюваннями органів дихання (ГРВІ, ларингіти, бронхіти), які повинні лікуватись в дитячих відділеннях інфекційного профілю. Останню крапку в питанні щодо закриття дитячого відділення поставило звільнення єдиного лікаря педіатра (пенсійного віку), який працював в лікарні та надавав спеціалізовану медичну допомогу дітям.

Враховуючи усі «за» і «проти» вирішено все ж таки здійснити перепрофілювання дитячого соматичного відділення (з ліжковим фондом 20 ліжок) на відділення цероброваскулярних хвороб з такою ж кількістю ліжок.

Відкриття відділення цереброваскулярних хвороб мотивується високим рівнем захворюваності та поширеності по даним класам хвороб. Так в м. Новогродівка поширеність на цереброваскулярні хвороби з 2015-2017 року складає: 1154.7 на 10 тис. дорослого населення при середньо обласному показнику 1091.3 на 10 тис. населення. В місті зростає захворюваність на всі форми інсультів, транзиторні церебро - ішемічні розлади, тому питання надання медичної допомоги хворим мешканцям міста Новогродівка з такими патологіями вкрай важливе та актуальне.

Також зважаючи на те, що в даний момент в нашій Державі проходить програма реформування медичної галузі та процес формування Покровського госпітального округу для надання вторинного рівня медичної допомоги, питання надання медичних послуг дітям з соматичною патологією нашого міста зараз знаходиться в стадії тимчасового вирішення (про результат повідомимо ЗМІ додатково).

Зараз акцент надання медичної допомоги дітям міста Новогродівка робиться більше на первинну ланку ЦПМСД, тобто якщо ваша дитина захворіла звертайтесь до сімейного лікаря та педіатра або викликайте швидку медичну допомогу і ми разом зробимо все для того, щоб вилікувати її.

Ми продовжуємо робити все, щоб діти нашого міста були здоровими!!!!!

Заступник головного лікаря

Новогродівської ЦМЛ                                   Кондрашова К.А.