Чисте небо

0.21°C

Новогродівка

Чисте небо
Вологість: 84%
Вітер: SE від 3.27 M/S
logo062

Голосування без зареєстрованого місця проживання

Центральна виборча комісія надала можливість визначити свою виборчу адресу, якщо немає зареєстрованого місця проживання. Офіційно в Україні нараховується більше 1 млн громадян, які з різних причин не мають реєстрації. Відповідно до Постанови ЦВК від 11 червня 2020 року № 103 "Про Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання" затверджено Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання. У такий спосіб ЦВК зробила черговий важливий крок на шляху виконання одного із своїх пріоритетних завдань – надання можливості волевиявлення ще одній категорії виборців.

vyborci12

Згідно пункту 1.2. Виборча адреса виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, визначається:
1) за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб;
2) органом ведення Державного реєстру виборців (далі – орган ведення Реєстру) за мотивованим зверненням виборця.

У цілому процедура дій щодо визначення виборчої адреси схожа до  алгоритму зміни виборчої адреси як при подачі паперової заяви, так і онлайн. Але є різниця, зокрема — у переліку документів, що підтверджують місце проживання, а саме: «інші документи, що підтверджують право користування житлом за адресою, яку виборець просить визначити його виборчою адресою».

Визначити виборчу адресу на постійній основі за новими правилами для того, щоб проголосувати

на місцевих виборах цієї осені можна буде лише з 1 липня до 9 вересня включно.

Ідентифікаційні дані потрібно вносити дуже уважно і без помилок (лише за наявності електронного цифрового підпису).

 Відділ ведення Державного реєстру виборців

 

Друк E-mail