Чисте небо

Чисте небо
Вітер: SE від 3.27 M/S

ЗМІНА ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ ДО МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ

З 1 липня, у разі необхідності, українці мають право змінити виборчу адресу, що стало можливим завдяки новому Виборчому кодексу. Відповідно до постанови ЦВК від 18 травня 2020 року №88 за вмотивованим зверненням виборця відділ ведення Державного реєстру виборців Новогродівської міської ради  може визначити іншу виборчу адресу, ніж ту, за якою зареєстровано його місце проживання. Тобто, якщо ви проживаєте у м.Новогродівка, а зареєстровані зовсім в іншому місті, то, змінивши свою виборчу адресу, зможете голосувати на запланованих місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

b60c437 yak zminyty vyborchu adresu do mistsevyh vyboriv 2020

Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства (зразок заяви).

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” (кваліфікований електронний підпис),з використанням мережі Інтернет.

Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Для подання заяви онлайн, необхідно заповнити електронну форму, розміщену, зокрема, на сайті ЦВК. Копії документів, що підтверджують фактичне проживання виборця, потрібно подати у файлах формату JPEG (*.jpg) або PDF (*.pdf), загальний розмір якого/яких не повинен перевищувати 5 мегабайтів. Про подання заяви в електронній формі на вказану виборцем адресу електронної пошти надсилається відповідне повідомлення. Досить корисно, адже тепер виборці зможуть змінити виборчу адресу у зручний час і спосіб.

Обґрунтуванням для такої заяви буде надання 1 з 6 документів із чітко визначеного переліку.

У разі звернення щодо зміни виборчої адреси виборець подає органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою заяву та обґрунтовує зміну виборчої адреси одним із документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за адресою, зазначеною у заяві:

- договір оренди житла;
- документ, який засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за певною адресою;
- документ на право власності на житло;
- довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- документ, який засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою;
- документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних відносинах із особою, місце проживання якої зареєстровано за певною адресою.

До заяви додається копія документа.

Зверніть увагу на обмеження щодо зміни виборчої адреси!!!

Треба пам′ятати, що виборчий процес місцевих виборів розпочинається за 50 днів до дня голосування. Отже, з 1 липня і до 9 вересня (5-й день виборчого процесу місцевих виборів 2020) виборець зможе змінити виборчу адресу та проголосувати вже за новою виборчою адресою на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Окрім того, важливо, що виборець, якому за його мотивованою заявою відділом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до відділу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через 180 днівпісля дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.

Тобто, окрім заборони зміни виборчої адреси під час виборчого процесу, не дозволена і повторна зміна виборчої адреси протягом 6 місяців. Так, якщо 20 липня 2020 року громадянин змінить свою виборчу адресу, наступну зміну виборець зможе здійснити лише після 20 січня 2021 року.

Більше новин з виборчої тематики на сторінці «відділу ведення Державного реєстру виборців Новогродівської міської ради», а саме: за посиланням.

У разі звернення виборця особисто, відділ ведення Державного реєстру виборців

Новогродівської міської ради розташований за адресою:

85483, м.Новогродівка, вул. О.Кошового, 46, кабінет № 1.15, поверх 1 (праве крило).

При собі обов’язково мати паспорт громадянина України

або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Графік роботи:

понеділок - неділя з 07:45  до 17:00