Хмарно

Хмарно
Вітер: ESE від 4.6 M/S

ГОЛОСУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ: запитання та відповіді

ГАЛОЧКА1. Як дізнатися про місцезнаходження закордонних виборчих дільниць, а також про час і місце голосування?

Для проведення голосування на виборах Президента України у закордонному виборчому окрузі використовуються закордонні виборчі дільниці, утворені Центральною виборчою комісією на постійній основі.

Крім того, Міністерство закордонних справ України та закордонні дипломатичні установи України, при яких утворені закордонні виборчі дільниці, оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах відомості про час і місце голосування та про місцезнаходження відповідних виборчих дільниць.

Виборцям, включеним до попередніх списків виборців на закордонних виборчих дільницях, не пізніш як за дванадцять днів до дня голосування надсилаються або доставляються в інший спосіб іменні запрошення на вибори, якими повідомляється про адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, час і місце голосування.

ГАЛОЧКА2. Які умови для голосування на виборах Президента України за межами України?

Для того, щоб виборцю реалізувати своє право голосу за межами України необхідно:

• бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка знаходиться на території відповідної іноземної Держави;
• прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування з 8 до 20 години (за місцевим часом);
• мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт).

Увага! Отримати виборчий бюлетень на закордонній виборчій дільниці на підставі паспорта громадянина України не можливо.

ГАЛОЧКА3. Хто включається до списку виборців на закордонній виборчій дільниці?

До списку виборців на закордонній виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які за своєю виборчою адресою згідно з даними Державного реєстру виборців, відносяться до цієї закордонної виборчої дільниці.

ГАЛОЧКА4. Як мені проголосувати, якщо я проживаю за кордоном, але не стою на консульському обліку?

У випадку, якщо виборець який проживає за кордоном не стоїть на консульському обліку, закордонна дипломатична установа України може не володіти інформацією про його перебування на території відповідної іноземної держави.

Такому виборцю для включення до списку виборців на закордонній виборчій дільниці необхідно завчасно (однак, враховуючи процедуру виготовлення уточнених списків виборців, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування змінити свою виборчу адресу, особисто звернувшись з відповідною заявою до закордонної дипломатичної установи України за місцем свого проживання чи перебування за межами України.

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. Якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються.

ГАЛОЧКА5. Які документи є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці з виборів Президента України?

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонній виборчій дільниці з виборів Президента України, є виключно:

• паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
• дипломатичний паспорт;
• службовий паспорт.

ГАЛОЧКА6. Як перевірити зміст своїх персональних даних у Державному реєстрі виборців?

Виборець, який проживає або перебуває за межами України, може особисто подати письмовий запит щодо змісту його персональних даних у Реєстрі до закордонної дипломатичної установи України за місцем проживання чи перебування, пред’явивши при цьому паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа недавно набула громадянства України).

Крім того, перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна за допомогою он-лайн сервісу Особистий кабінет виборця.

ГАЛОЧКА7. Який порядок зміни виборчої адреси виборцю, який проживає чи перебуває за межами України?

Виборець, який проживає чи перебуває за межами України, в разі зміни його персональних даних, зокрема виборчої адреси, може особисто звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі.

До заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують ці зміни. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру.

ГАЛОЧКА8. Чи можу я перебуваючи за кордоном використати електронну пошту для відправки заяви про зміну виборчої адреси?

Ні, в разі зміни персональних даних виборця, зокрема виборчої адреси, виборець може особисто звернутися до відповідної закордонної дипломатичної установи України із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі. Законом України "Про вибори Президента України" не передбачено можливості голосування на виборах поштою. Реалізувати своє право голосу виборець може, з'явившись у день голосування на закордонну виборчу дільницю, де він включений до списку виборців.

Виборцю надається можливість проголосувати за таких умов:

його наявність у списку виборців;
пред'явлення документа, який підтверджує громадянство України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт).

За отримання виборчого бюлетеня виборець розписується у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня.

Друк E-mail