Хмарно

-4.53°C

Новогродівка

Хмарно
Вологість: 76%
Вітер: WNW від 4.32 M/S
logo062

Протидія торгівлі людьми

Запобігання та протидія торгівлі людьми

Торгівля людьми – серйозне порушення прав людини. Ґендерна дискримінація є однією з причин, що призводить до торгівлі людьми. Форми експлуатації та вербування активно змінюються, що вимагає реагування та інформування громадян.

Поява та поширення вірусу COVID-19 вплинули на всі сфери життя та діяльності окремих громадян, суспільств і країн в цілому. Проблема торгівлі людьми не є винятком. Однією з вразливих категорій населення, які постають перед труднощами в умовах пандемії, є постраждалі від торгівлі людьми.

Служба у справах дітей Новогродівської  міської ради інформує громадян роликами щодо запобігання та протидії торгівлі людьми:

https://www.youtube.com/watch?v=E0xJxL1z5Jw

https://www.youtube.com/watch?v=QH9c-tcX3rY&t=6s

https://www.youtube.com/watch?v=mS3szq9DBKc

«Торгівля людьми – сучасний прояв рабства»

Торгівля людьми є злочином проти людяності. «Особа, яка потерпіла від торгівлі людьми, – це людина, яку завербували, транспортували, купили, продали, передали і яка є отриманою з метою примусу до проституції, використання у порнобізнесі, примушення до праці або надання послуг, вилучення органів та втягнення у злочинну діяльність шляхом обману, погроз, шантажу, фізичної розправи або боргової кабали».
Загалом загострення проблеми торгівлі людьми в Україні зумовлене низкою соціально-економічних, правових та організаційних чинників, а саме:


 • низькі заробітки більшої частини населення, загальне зниження життєвого рівня та матеріальна незабезпеченість;
  • нестача робочих місць, безробіття, особливо серед молоді (в першу чергу жінок);
  • активізація діяльності міжнародних злочинних угрупувань;

Наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми. Але ми самі повинні бути уважними й обережними. А для тих, хто мріє отримати гарну роботу за кордоном, слід звернути увагу на наступну інформацію: торгівці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу та служби знайомств. Також вони розміщують брехливі оголошення в газетах та на стендах, звертаються з пропозиціями просто на вулиці, допомагають матеріально, щоб затягнути людину в боргову кабалу. Часто торгівцями живим товаром виявляються добрі знайомі чи друзі, причому значний відсоток серед них – жінки. Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення в злочинну діяльність та примусове донорство. Пам’ятайте, що жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.

Якщо Ви або Ваші знайомі вирішили поїхати закордон, пам’ятайте наступні рекомендації:
1. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.
2. Обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.
3. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
6. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорта України, закордонного паспорта, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.
7. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Будьте пильними! Не дайте втягнути в торгівлю людьми ні себе, ні своїх дітей, бо це є злочином проти людяності та карається законом.

Консультації можна отримати в

– службі у справах дітей Новогродівської міської ради (консультації, роз’яснення), тел.(06237)3-40-89

–Новогродівський міський центр соціальних служб (бесіди, тестування, соціальний супровід), тел. (06237)3-33-48

Друк

Фотогалерея

Наше місто

Наше місто

Наше місто

Наше місто

Наше місто

Наше місто

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1

 • Банер 1