Навчальний тур

Дата публикації .

З 24 по 28 жовтня 2016 року  в рамках Проекту «Відновлення врядування та примирення в охоплених конфліктом громадах України», який реалізується ПРООН за підтримки Швейцарської Конфедерації та Уряду Швеції у м.Львів відбувся навчальний візит  на тему: «Сталий розвиток громадянського суспільства через розбудову інституту Громадських Рад та взаємодію з органами місцевого самоврядування».

До участі були запрошені представники Громадських рад та органів місцевого самоврядування 10 активних міст Донецької області: Дружківка, Краматорськ, Лиман, Слов'янськ, Покровськ, Маріуполь, Новогродівка, Бахмут, Мирноград, Вугледар. Місто Новогродівку представляли Гусак Н.Є. начальник відділу з питань внутрішньої політики та організаційно-аналітичної роботи та Ольховик І.Г. голова Громадської ради при виконкомі Новогродівської міської ради.

22

Під час навчального візиту учасники ознайомились з успішним досвідом роботи,  як влади так і громадських організацій у сферах:

-         Стратегічне планування розвитку громадянського суспільства, план заходів;

-         Громадський контроль та ефективність заходів;

-         Громадські ініціативи та їх впровадження в громадах;

-         Впровадження регуляторної політики;

-         Відкритий бюджет, громадський бюджет;

-         Децентралізація та створення об'єднаних територіальних громад,

-         Залучення вітчизняних та іноземних інвесторів, супровід інвестиційних проектів.

В рамках візиту дуже цікавою була зустріч з  представниками громадськості одного із районів Львова - Сихів. Активні мешканці цього району створили організацію «Кращий Сихів» для того, щоб через суд не допустити побудувати на території паркової зони багатоповерхівку та закрити світло першим – третім поверхам іншим багатоповерхівкам. Забудову призупинено, але вирішення конфлікту триває. За кошти небайдужих львів'ян проведено частковий благоустрій скверу: посаджені дерева, квіти, встановлені лавки та смітники. З бюджету розвитку Львова у 2015 році реалізовано  700 тис. гривень, у 2016 році - 1,4 млн. грн.  покладена тротуарна плитка за європейськими стандартами з тактильним мощенням для людей з вадами зору. Сквер Гідності став улюбленим місцем відпочинку. Роботи по благоустрою тривають.

33

 Відвідали Кам'янка-Бузьку районну раду, дізнались як залучаються донорські кошти до реалізації енергоефективних проектів. Познайомилися з діяльністю громадської організації захисту прав та інтересів воїнів АТО. Познайомились з агенцією  місцевого економічного розвитку Кам'янка-Бузького району, яка впроваджує програми, проекти для підвищення якості життя людей, створює умови для їх самореалізації та розвитку бізнес – середовища. Тісно співпрацюють з компанією ДТЕК, Львівською державною адміністрацією, підприємствами, державними закладами та установами району, місцевими громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування, агенцією розвитку Розточчя (Польща), товариством «Tugel Doliny Bugu».

Не менш пізнавальною була екскурсія до Інституту лідерства та управління, Львівської бізнес школи Українського католицького університету, який існує за рахунок членських та благодійних внесків, грантів донорів. Засновник – Фонд св. Климентія, головою якого обрано Патріярха Любомира (Гузара). Університет постав із традиції богословської освіти Київської Церкви, відкритої як до східного, так і західного богослов’я. УКУ є спадкоємцем Греко-Католицької Богословської Академії, яку заснував у Львові Митрополит Андрей (Шептицький), та Українського Католицького Університету, який заснував у Римі Патріярх Йосиф (Сліпий). Університет відкритий до представників усіх Церков і конфесій. Тут навчаються і викладають греко-католики, православні, римо-католики, протестанти та юдеї.

Працюють кафедри: богослов’я, історії України, загальної історії, церковної історії, класичних, візантійських і середньовічних студій, психологія, англійської мови, педагогіки, журналістики, медіакомунікаційПриємно вразило те, що для проживання та навчання студентів створені найкращі умови.

55

Багато корисної інформації отримали від Ореста Файфурки начальника відділу громадського партнерства управління «Секретаріат Львівської міської ради» за темою: Громадські ініціативи та їх впровадження в громадах. Відкритий бюджет, громадський бюджет». Дізнались про   співпрацю міської влади із громадськими організаціями, розробку та реалізацію спільних проектів, організацію та проведення громадських слухань, сприяння членам територіальної громади у реалізації права на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні.

Представники центру Місцевого Економічного розвитку Рудницький С. та Брезіцький Р. розповіли про етапи підготовки якісного проекту, як інструменту залучення інвестицій в розвиток території, про створення об'єднаних територіальних громад у Львівській області,  плюси та мінуси децентралізації.

Дивним для делегації Донецької області виявилось те, що у Львівській області практично не працюють Громадські ради, а у м.Львові Громадські ради ради створені при управліннях міської ради.

Щиро дякуємо львів'янам за гостинний прийом, а організаторам даного проекту за дуже цікавий навчальний тур!                                                

Друк