Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта – проекту рішення Новогродівської міської ради «Про затвердження Правил торгівлі на ринку в місті Новогродівка»

1. Вид та назва регуляторного акта: проект рішення Новогродівської міської ради «Про затвердження Правил торгівлі на ринку в місті Новогродівка».

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності: відділ економіки Новогродівської міської ради.

3. Цілі прийняття акта: з впровадженням цього регуляторного акта передбачається привести діючі Правила торгівлі на ринку в місті Новогродівка у відповідність до вимог чинного законодавства та викласти у новій редакції. Проблема, яку передбачається розв’язати з прийняттям Правил, полягає у проведенні подальших заходів щодо впорядкування торгівлі на ринку міста Новогродівка, вирішенні назрілих проблемних питань у діяльності ринку (незалежно від форми власності та організаційно-правової форми), а також здійснення ефективного контролю за роботою ринку, створення належних умов для обслуговування покупців та захисту прав споживачів.

4. Строк виконання заходів з відстеження: з15.04.2015 року по 30.04.2015 року.

5. Тип відстеження: базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження: аналітичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність регуляторного акта, а також способи одержання даних.

Головним чинником результативності даного регуляторного акта є дотримання суб’єктами господарювання, що утримують ринки, та продавцями вимог чинного законодавства України з питань торгівлі на ринках, захисту прав споживачів, санітарно-епідеміологічного, ветеринарного законодавства.

Проект спрямований на підвищення ефективності функціонування ринків, забезпечення належних умов для здійснення торгівлі та обслуговування покупців на ринках,  захист прав споживачів; контроль за організацією роботи ринків; створення необхідних умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками; упровадження ефективного контролю за якістю і безпекою товарів, що реалізуються на ринках.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта:

Відстеження результативності проекту рішення міської ради «Про затвердження Правил торгівлі на ринку міста Новогродівка» буде здійснюватися за такими показниками:

- кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта;

- кількість функціонуючих ринків на території м.Новогродівка;

- кількість торгових місць на ринках міста Новогродівка;

- кількість скарг, порушень Правил торгівлі.

Проект рішення міської ради «Про затвердження Правил торгівлі на ринку міста Новогродівка», аналіз регуляторного впливу цього акту та повідомлення про оприлюднення, було оприлюднено з 30 березня по 30 квітня 2015 року з метою обговорення, отримання пропозицій та зауважень на офіційній сторінці Новогродівської міської ради мережі Інтернет за електронною адресою: www.novogrodovka-rada.gov.ua у розділі «Регуляторна політика».

У місячний термін, передбачений для обговорення проекту рішення міської ради «Про затвердження Правил торгівлі на ринку міста Новогродівка», до розробника регуляторного акту – відділу економіки Новогродівської міської ради зауваження і пропозиції не надходили.

Секретар міської ради                                                                       Л.М.Білецька