• Новини

НЕ ВІРТЕ ФЕЙКАМ: в Мінрегіоні заперечили, що внаслідок нового законодавства можуть зникнути сотні міст та селищ

Останнім часом окремі мешканці міста коментують у соціальних мережах законопроєкт від 24.01.2020 №2804 «Про засади адміністративно-територіального устрою України», зокрема статтю 10  «…Місто є населеним пунктом з переважно компактною забудовою, загальною чисельністю населення не менше ніж 20 тисяч жителів (…)

Селище є населеним пунктом, загальною чисельністю населення не менше 5 тисяч жителів…».

ПОЯСНЄМО: ст.58 Конституції України закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права – закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності.

Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Таким чином, населені пункти, яким статус міст було присвоєно до набуття чинності відповідною нормою проєкту, ЗБЕРЕЖУТЬ ЦЕЙ СТАТУС.

Додамо, що проєктом Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» пропонується встановити, що присвоєння населеному пункту тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі (і ТІЛЬКИ ТАК!) подання відповідної місцевої ради.