Інформаційно-роз’яснювальна робота на ринку міста

        10 вересня 2019 року представники відділу економіки разом з центром зайнятості та інспектором Держпраці м. Покровськ провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на ринку міста щодо детінізації ринку праці – недопустимості відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

         Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.

          Фахівці відвідали суб’єктів господарювання, надали методичну допомогу з питань оформлення трудових відносин з найманими працівниками. І роботодавцям, і робітникам було надано буклети «Відповідальність за порушення законодавства про працю».

          Саме таке спілкування є найбільш ефективним засобом інформування суб’єктів господарювання, оскільки надає можливість ефективно спілкуватися, відразу надавати кваліфіковані відповіді на поставлені запитання. 

        Робітникам і підприємцям було роз’яснено наслідки використання найманих працівників без належного оформлення трудових відносин, інформовано про штрафи, передбачені ст.265 Кодексу законів про працю України. Інспекторами праці було запропоновано підприємця працювати у правовому полі та укласти трудові договори з найманими особами.