Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП

З метою забезпечення якісної реабілітації дітей  з інвалідністю Урядом України прийнято низку законодавчих актів, направлених на покращення якості життя та максимальної соціальної адаптації дітей з інвалідністю у суспільстві, 

підвищення рівня функціональних рухових можливостей дитини, зменшення больових відчуттів, полегшення догляду за дитиною, попередження ортопедичних ускладнень, а саме:

- Постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 309 « Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу»;                    

- Постанова Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007р № 80 « Про затвердження Порядку надання окремих категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації .

- Наказ Міністерства соціальної політики від 27.09.2018 №1423 « Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2018 року за № 1160/32612.

Зазначеними документами запроваджується новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом « гроші ходять за людиною».

Для здійснення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу один із батьків дитини або її законний представник здійснює наступні кроки:

  1. Відповідно до індивідуальної програми реабілітації ( далі – ІПР) особа обирає реабілітаційну установу, в якій бажає пройти реабілітацію;
  1. Надає відповідні документи до місцевого органу соціального захисту населення, а саме:

- заяву ( у довільній формі) про направлення дитини до обраної реабілітаційної установи;

- копію паспорта громадянина України та/або свідоцтво про народження та/або інший документ, що посвідчує особу дитини;

-  копію ІПР, видану лікарсько – консультативною комісією закладу охорони здоров’я;

- копію виписки з медичної карти амбулаторного ( стаціонарного) хворого ( форма №027/0).