Перевірка стану організації харчування в закладах освіти міста

Відповідно до Законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб» , «Про основні засади державного нагляду ( контролю ) у сфері господарської діяльності »,  « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів »,

з метою уникнення  випадків інфекційних хвороб , групових та індивідуальних харчових отруєнь в  організованих дитячих колективах , керуючись розпорядженням міського голови Новогродівської  міської ради від 18 березня 2019 № 39-р було створено   комісію з перевірки стану   організації харчування в    закладах освіти м. Новогродівка  .

Комісія протягом квітня – травня 2019 року проводила перевірку стану організації харчування в закладах освіти міста . Першочергову увагу було приділено постачальникам харчової сировини та продуктів відносно дотримання ними діючих санітарно-гігієнічних та ветеринарно-санітарних вимог , умов договорів , що укладені , в тому числі , за наслідками проведених тендерів на постачання продукції .

В закладах освіти м. Новогродівка постачальниками харчових продуктів є ТОВ ВФ «Корнер-Пак» та ФОП  Чередниченко І.А.. Постачальники продуктів харчування відповідають за якість та  безпечність  продуктів та сировини , які постачають . Дотримуються вимоги до якості продовольчої сировини і харчових продуктів , умов їх транспортування , зберігання та реалізації , в наявності супроводжуючі документи , що підтверджують  безпеку харчових продуктів  .  Є графіки  та маршрути постачання ; обсяги завозу продовольчої сировини та харчових продуктів , узгоджені керівниками закладів освіти .

У ході роботи комісія з`ясувала , що

• режим харчування в закладах освіти міста відповідає режиму роботи ;
  • примірне двотижневе меню на зимово - весняний період узгоджено з управлінням Держпродспоживслужби і відповідає вимогам  чинного законодавства України .
  •      медичний персонал та керівники закладів освіти здійснюють контроль за організацією харчування ;
  •      на момент перевірки працівники закладів дошкільної освіти  ( вихователі , помічники вихователів , кухарі ) здали заліки санітарного мінімуму ( ефективність знань  складає 85 % ) ;
  • ведеться бракераж продовольчої сировини   , контроль за виконанням норм харчування ( з 10 – денним аналізом його виконання ), та при необхідності коригується з урахуванням основних інгредієнтів їжі у раціонах харчування дітей .

Висновок комісії – стан організації харчування в закладах освіти м. Новогродівка є задовільним  , про що зазначено в довідці  Держпродспоживслужби в Донецькій області  Покровського районного управління .

Начальник відділу освіти

м. Новогродівка                                                                   Р.М.Кухтіна