НАСИЛЬСТВУ –НІ

"Мій улюблений світ — без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова…"

І. Супрун

Насилля не має географічних, соціальних та релігійних кордонів. У цього злочину не може бути ніяких виправдань, про нього неможна мовчати.

З метою чіткого усвідомлення того, що насилля – це сміття, яке потрібно виносити з дому, 25 листопада 2016 року в  інформаційно-ресурсному тренінговому центрі  Новогродівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  за участю мобільної групи  Селидівського центру підтримки сім'ї, Спілки Червоного Хреста України і дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), та Новогродівської мобільної бригади соціально-психологічної допомоги      МБ-23 МБФ «Українська фундація громадського здоров’я»  було проведено захід "Насильство -  види, форми, наслідки". Головний меседж тренінга: попередження насильства, профілактика та запобігання жорстокому поводженню у родині та соціумі. Всього було запрошено 20 осіб. Захід відбувся в рамках   щорічної  акції  "16 днів проти насилля".

Присутніх ознайомили з поняттям насилля, видами його проявів (економічне, фізичне, сексуальне, емоційне), повідомили про служби, заклади та установи, до яких слід звертатися у разі скоєння насилля, розповіли  про те, як потрібно просити про допомогу та надали відомості про поняття "булінг"  - тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку однієї дитини або групи дітей до іншої дитини або групи дітей.  Крім того, за участю осіб, які знаходяться на соціальному обслуговуванні НМ ЦСССДМ було розіграно  ситуації щодо можливого потрапляння під фізичне та сексуальне насильства.

По завершенню тренінга присутні отримали інформаційно-просвітницькі матеріали "Чи ви чули про булінг?", "Підліток і закон", "Допомога сім'ям з дітьми".

Варто зазначити, що деякі особи з числа запрошених поділилися своїм враженням щодо проведеного тренінга. Зокрема, було зазначено актуальність вищезазначеної теми, та розуміння  присутніми нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.