Дитяча бездоглядність та безпритульність

На даний час незахищеною категорією у будь-якій країні є діти, які проживають в сім’ях, що потребують допомоги від суспільства у вирішенні своїх проблем.

Більшість таких сімей, як правило, перебувають у складному матеріальному, психологічному, емоційному становищі.

Не бажаючи примиритися з реальністю, діти йдуть з рідних домівок. У значної частини з них фактично немає рідних сімей, оскільки батьки зловживають алкоголем, або перебувають у місцях позбавлення волі та ін.

Діти змушенні проживати у чужих людей, у сім’ях родичів, в оточені інших дітей, на вокзалі, залишених будівлях тощо. Тому в силу як соціальних так і економічних факторів з’явилася нова категорія дітей, яких звично називають “діти вулиці" про яких ще говорять як про безпритульних та бездоглядних дітей.

Безпритульні діти- діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім'ю або дитячі заклади, де вони виховувалися, і не мають певного місця проживання.

Бездоглядні діти- діти, які мають визначене місце проживання, але вимушені перебувати на вулиці більшу частину дня, а іноді й ночі, в результаті неспроможності батьків або опікунів (родичів, бабусь, дідусів) матеріально забезпечувати їх; наявності психічних захворювань у батьків, байдужого ставлення останніх до виховання дітей.

За останні 10 - 15 років кількість дітей, які більшу частину часу, в тому числі й нічного, перебувають на вулиці, набула значного масштабу. Саме тому постала необхідність надання соціальної допомоги цим дітям, що дозволить їм повернутися (при можливості та доцільності) до рідної сім’ї, знайти інше постійне місце проживання (опіку, прийомну сім’ю чи дитячий заклад), розпочати повноцінне самостійне життя.

Робота служби  у справах дітей спрямована на своєчасне і ефективне реагування на існуючі негативні соціальні прояви.

Із  загальної кількості сімей, які опинилися у скрутних життєвих умовах під особливим контролем перебувають неблагополучні сім`ї. Станом на 01.01.2019 в м. Новогродівка 11 дітей, з 3-х родин,  перебувають на обліку служби у зв´язку з тим, що батьки  ухиляються  від виконання батьківських обов´язків. В одній родині виховується 7 неповнолітніх дітей.

З метою запобігання негативним проявам та покращення профілактичної роботи серед неповнолітніх, попередження підліткової злочинності та на виконання розпорядження Новогродівського міського голови від  09.02.2018 №22-р  «Про  проведення профілактичних рейдів протягом 2018 року в   м. Новогродівка»   станом на 31.12.2018 року  проведено  23  профілактичних рейди, з яких 16 планових та 7 позапланово, за рішенням міської комісії з питань захисту прав дитини (перевірено родини, які опинились в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку служби у справах дітей).

Під час рейдів перевірено  умови  проживання дітей в 34-х родинах, проведено бесіди з батьками, роз’яснювальна робота щодо притягнення до відповідальності за неналежне виховання і навчання дітей. Всі батьки попереджені про відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків. Підписано 10 актів – повідомлень про відповідальність батьків  за ухилення від виконання батьківських обов᾽язків.  В ході  рейдів 11-х батьків притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до  частини І та частини 2 статті 184 Кодексу України про правопорушення.

Служба справах дітей Новогродівської міської ради  звертається до громадян з проханням    повідомляти про безпритульних та бездоглядних  дітей на території міста за  тел. 3-40-89.