• Головна
  • Новини
  • Про проведення громадського огляду з охорони дитинства в м. Новогродівка.

Про проведення громадського огляду з охорони дитинства в м. Новогродівка.

З метою соціально-правового захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей. які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей інших пільгових категорій соціально незахищених верств населення  в м. Новогродівка з 03.09.2018 по 31.10.2018 проводиться громадський огляд з охорони дитинства. Рішенням виконкому Новогродівської міської ради від 22.08.2018 №103 затверджений склад організаційного комітету та заходи з  організації та проведення громадського огляду з охорони дитинства.

Під час проведення громадського огляду в м. Новогродівка у 2018 році буде перевірено та проаналізовано чи всі вимоги державних соціальних стандартів щодо соціального захисту дітей даної категорії виконуються в нашому місті.

В навчальних та дитячих дошкільних закладах міста створюються  робочі групи  з проведення громадського огляду охорони дитинства та  призначаються громадські інспектори з охорони дитинства.

В заходах приймають участь:

- міська служба у справах дітей

- міський відділ освіти

- міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 - комунальне некомерційне підприємство  «Центр первинної    медично - санітарної допомоги  Новогродівської міської ради»

 - відділ ювенальної превенції Селидівського ВП Покровського ВП ГУНП України   в Донецькій області

-  міське управління соціального захисту населення.

            Основні заходи по проведенню громадського огляду з охорони дитинства   в м. Новогродівка:

- перевірити умови утримання, навчання, виховання, оздоровлення, працевлаштування дітей-сиріт і дітей, які позбавлені батьківського піклування, які проживають на території м. Новогродівка. За результатами огляду скласти відповідні акти з висновками та пропозиціями;

- перевірити виконання Постанови Кабінету Міністрів України   від 05.04.94 № 226  та   Закону України    від 13.01.2005  № 2342-ІV   «Про    забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо закріплення житла, майна дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування забезпечення їх поглибленим медичним оглядом, страхуванням, безкоштовним харчуванням,  єдиними квитками, користуванням підручників, відвіданням гуртків, секцій тощо;

-організувати соціальне супроводження дітей-переселенців із тимчасово окупованих територій України;               

- забезпечити надання психологічної допомоги і консультації дітям – переселенцям із тимчасово окупованих територій України та  дітям-інвалідам, батькам, опікунам (піклувальникам), прийомним батькам;

- провести в м. Новогродівка Всеукраїнський рейд «Урок»;

- провести правоосвітню і правоохоронну роботу в навчальних закладах міста. Надати психологічні консультації всім дітям пільгової категорії, їх батькам і особам, які їх замінюють (за потребою);

- організувати надання методичної допомоги щодо роз'яснення вимог чинного законодавства з питань соціального захисту дітей та профілактики попередження насильства в сім'ї в учбових та дошкільних дитячих закладах міста.

 Узагальнена інформація за результатами проведення громадського огляду з охорони дитинства в м. Новогродівка у 2018 році буде заслухана на черговому засіданні виконкому Новогродівської міської ради.