Хмарно

Хмарно

Поезія – це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка

Серед кращих винаходів людства поезія та проза займають почесне місце. Скільки століть люди намагаються розумом пояснити чудо поезії! Чому вірші здатні чарувати, підбадьорювати, надихати на подальшу боротьбу? Або чому проза може заспокоювати, зцілювати душу? Як вдається поетам так глибоко проникати в людські почуття? Так ніжно розповідати про кохання та гостро — про нанависть та ревнощі?

watermarked IMG 20180315 145238

Дотепер немає відповіді на питання, в чому секрет поетичних та прозових чарів. Поезія залишається загадкою. Тим більше вона вабить читачів. Навіть той, хто кричить: «Не люблю віршів всіляких поетів!», мабуть, просто не читав шедеврів. Інакше обов'язково знайшов би собі поетів до душі.

Так і учні нашого міста знайшли собі поетів до душі та виступили 15 березня 2018 року на щорічному обласному конкурсі виразного читання «Майстер слова», організатором якого виступив Донецький обласний інституту післядипломної педагогічної освіти.

Мета конкурсу ‒ виявити майстерність декламації та творчого потенціалу обдарованих учнів, зацікавити літературою та культурою, формувати здатність відчувати художнє слово, виховувати почуття національної гідності й патріотизму. Конкурс проходив в м. Краматорськ. Наше місто представляла команда із сімох учнів – переможців міського етапу.

Як і міський етап, так і обласний етап конкурсу виразного читання проводився серед учнів 5-11 класів (окремо в кожній паралелі). Журі оцінювало добір репертуару, інтерпретацію творів, артистизм декламаторів, правильність вимови. Усі виступи засвідчили якісну підготовку учасників, їх поетичну обдарованість, здатність володіти словом, уміння використовувати його. Тому членам журі було досить важко обрати найбільш підготованих, обізнаних у мовному й літературному плані.

Не зважаючи на те, що в конкурсі  брали участь майже 160 учнів 5-11 класів з різних міст Донецької області, вибір було зроблено, переможців визначено.

Учні нашого міста посіли почесні призові місця і були нагороджені дипломами І, ІІІ ступенів:

• учень 11-го класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №10 ім. Т. Шевченка Гусєв Віталій – І місце (учитель Левицька О. О.);
  • учениця 5-го класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 Олейнікова Євгенія – ІІІ місце ( учитель Задко А. А.);
  • учень 6-го класу ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 Рудік Артем – ІІІ місце (учитель Прошакова О.В.).

Щиро вітаємо наших переможців та їх вчителів-наставників. Бажаємо творчих звершень та наснаги!

За інформацією відділу освіти м. Новогродівка