Невелика хмарність

Невелика хмарність

Всесвітній день водно-болотних угідь (2)

Щорічно 2 лютого людство відзначає Всесвітній день водно-болотних угідь. Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. У 2018 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст».

watermarked 10

З метою формування  здатності та вміння піклуватися про природні об’єкти ;  стимулювання  допитливості та зацікавленості у пізнанні природи;  розвитку уявлення про взаємозв’язки у природі; виховування чуйного,доброзичливого ставлення та бажання піклуватися про рослини, тварин, водні об’єкти природи в закладах дошкільної освіти проведено різноманітні заходи:

1)         В ЗДО №11 «Берізка»  - Драматизація казки «Подорож краплинки»;

2)         В ЗДО №34  «Білочка» проведено бесіду «Про що розповіла водиця», перегляд відео- ролику «Кожна краплина має значення», заняття «Чудо-болото», конкурс малюнків « Збережемо водно-болотні угіддя » ;

3)         В ЗДО № 35 «Райдуга» проведено Тематичне заняття «Життя уводі» , «Збережемо водне життя», батьківський лекторій «Бережи природу», «Знай ,та друзів навчай!»;

4)         В закладі дошкільної освіти № 16 «Радість» з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь були проведені заходи з метою, які розширювали знання дітей про водні ресурси, потребу піклуватись і бережливе ставитись до її мешканців. Вихователі Н. А. Парінцева, І.В Шаманова, О.В. Глущук показали в своїх заходах користь і необхідність істот, які мешкають у ріках, ставках, озерах.

У Новогродівському закладі освіти I-III ступенів № 7 в рамках відзначення Всесвітнього дня були оформлені інформаційні стенди ,,Всесвітній день водно-болотних угідь – 2 лютого”. Вчителями біології та географії проведено круглий стіл з учнями 5-7 класів на тему ,,Водні багатства рідного краю”, проведено екологічну гру для учнів 10-гокласу - ,,Болото  - це ворог чи друг?”. А також  бесіди на теми:  ,,Цікаві факти про водно-болотні угіддя”, «Тваринний і рослинний світ боліт», «Болото-важлива ланка біосфери», «Птахи водно-болотних угідь», конкурс на кращу стінгазету на тему: „Водні об’єкти нашого краю”.З учнями 8-го та 9-го класу відбувся перегляд  документального фільму «Велика таємниця води». Учні 11 класу створили буклети на тему: «Зелені зони для нашого міста».

В рамках проведення заходів діти дізнались багато цікавого про водно-болотні угіддя, поширили свій світогляд щодо охорони різних об’єктів природи.

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь у ЗЗСО І- ІІ ст. № 8  учитель географії Інякіна Н.П. провела екологічні заняття. 1 лютого екоосвітнє заняття відбулося для старшокласників, яке супроводжувалося презентацією про водно-болотні угіддя та лекцією про важливу роль екосистем у природі і причини їх деградації. Учням був показаний також відеоролик, який демонструє красу водно-болотних угідь з висоти пташиного польоту.   Під час заходу учні ознайомились з актуальними екологічними проблемами та звернули увагу   на важливість збереження водно-болотних угідь. Учням було запропоновано висловити свої побажання природі.