Стартував Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування

«Підтримаємо грудне вигодовування разом» - такий лозунг має Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування, який проводиться в перший тиждень серпня в рамках щорічної акції – Міжнародного тижня підтримки грудного вигодовування. Ініціатором Всесвітнього тижня виступає неурядова міжнародна організація Всесвітній Альянс за Грудне Вигодовування. WABA працює в тісній співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ).

Що криється за цім лозунгом? Грудне вигодовування – це і біологічна функція; і питання охорони здоров’я, як дитини на все її подальше життя, так і матері; і унікальний психологічний та ментальний зв’язок між матір’ю та дитиною.

Мабуть ні в кого не виникає сумнівів, що найкраща їжа для новонародженої дитини – материнське молоко. Багато кому дивним здається те, що настали часи, коли питанням грудного вигодовування  надається така увага. В наших бабусь та прабабусь не виникало проблем з вигодовуванням тому, що до моменту настання свого материнства вони були оточені жінками, які годували своїх дітей груддю. Тоді в кожної дівчинки формувалась впевненість, що коли вона народить дитину також буде годувати її груддю.

В сучасному суспільстві значно зменшилась кількість дітей. Мало хто бачить, як годують груддю дитину, а в магазинах продають багато яскравих продуктів для дитячого харчування, ляльок-іграшок з різноманітними пляшками та сосками.  До того ж, прагнення жінки досягти кар’єрного зростання, необхідність заробляти гроші на повсякденне життя, соціальна невлаштованість часто спонукають жінок відмовитись  від годування свого малюка груддю. Але якщо ми розглянемо все аспекти грудного вигодовування багато питань та проблем відійдуть самі по себе.

Виключно грудне вигодовування надає можливість всім дітям, незалежно від статків батьків, отримати однаковий старт у житті, а матерям не витрачати кошти на замінники грудного молока. Якби всім дітям одразу після пологів забезпечувався контакт шкіра - до шкіри, їх годували би виключно грудьми до 6-ти місяців і продовжували годування груддю, поєднуючи його з адекватним до віку до 2 років – смертність дітей до 5-ти років  знизилась би до 20%. Ранній початок грудного вигодовування впливає і на стан здоров’я жінки: знижується ризик втрати крові після пологів, залізодефіциту, знижується ризик раку грудей і яєчників, а також  цукрового діабету.

Є три кити грудного вигодовування:

  • годувати вночі,
  • частіше прикладати,
  • правильно прикладати.

Так що, дорогі годуючи мами, постарайтеся виконувати ці вимоги.
І ще одне: постарайтеся продовжувати грудне вигодовування навіть в кризових ситуаціях. Адже справа не тільки в повноцінному харчуванні.

shutterstock 194680319

«Адже грудне молоко - це безцінний подарунок, який ми робимо своїм дітям! Це найкраще, що матері можуть їм дати в період  знайомства зі світом. Ви вже багато зробили, щоб ваша дитина народилася здоровою, так продовжуйте робити її ще більш здоровою, щасливою, продовжуйте оберігати і захищати, дарувати ласку і турботу. Все це ви даєте дитині, коли годуєте її грудьми.

Як ви будете годувати грудьми - на вимогу або по годинах - вирішувати тільки вам. Тут ви будете слухати свою інтуїцію і, звичайно, дитину. Дитина дасть вам знати, якщо зголодніє, ваш організм уважно стежитиме за тим, коли скільки і якого молока потребує ваш малюк.
А ми продовжуємо ділитися інформацією щодо правильної організації цього процесу.
Щоб забезпечити для свого малюка найкращий старт в житті,  кращі умови для росту і розвитку його організму, почуття захищеності та комфорту, щоб безболісно і довго годувати грудьми потрібно виконувати деякі правила:
 1. Годування дитини на вимогу - при будь-якому неспокої прикладіть до грудей, не чекайте, коли дитина почне плакати. Можна запропонувати груди вже через 15-30 хвилин після попереднього годування. Зазвичай в перший місяць буває від 12 до 20 годувань.
 2. Правильне прикладання дитини до грудей - при цьому у вас не з'являться тріщини і біль при годуванні, буде завжди достатня кількість молока.  З початку  завжди самі надавайте груди дитині, тому що найчастіше малюк не вміє робити це правильно. Дочекайтеся, коли дитина відкриє рот максимально широко, і вкладіть сосок разом з ареолой (темне коло навкруги соска) в рот якомога глибше !!! Нижня і верхня губки повинні бути вивернуті назовні, підборіддя і носик торкаються маминої  груди.
Дають і підтримують груди так - великий палець зверху, інші під грудьми. Надання грудей «ножицями» призводить до недостатньо глибокого захоплення, що призводить  до тріщин сосків, а іноді і до застою молока – тому що мама може пережимати пальцем молочний проток. Дитина має бути повернута до вас повністю: головкою, животиком, колінами.

грудное кормление3. Час годування обмежувати не варто. Дитина може не отримати додатково жирного молока і погано додати у вазі. Час смоктання однієї з грудей мінімум 20 хвилин і більше в перші місяці. Потім можна запропонувати іншу, якщо дитина хвилюється.

4. Нічні годування дитини забезпечать сталу і довгу лактацію. Обов'язкові 2-3 годування. Шлунково-кишковий тракт дитини пристосований до засвоєння грудного молока в необмежених кількостях.

5. Давати дитині воду не треба - це знижує її апетит і зменшує кількість вашого молока, збільшує газоутворення в кишечнику.

6. Відмовтеся від пустушок (дитина менше смокче груди) і годування з пляшки (порушує прикладання до грудей). При необхідності введення догодовування або ліків, їх слід давати тільки з чашки або з ложки.

7. Не мийте соски до і після годування. Часте миття грудей призводить до видалення захисного шару жирів з ареоли і соска, і до утворення тріщин. Мийте руки!

8. Зціджувати молоко після годувань не треба. При годуванні на вимогу молока виробляється стільки, скільки потрібно дитині. Зціджування необхідно в разі лікування застою, нагрубанні грудей, в разі вимушеного розлучення матері з дитиною.

9. Дитина до 6 місяців повинна знаходитись на виключно на грудному вигодовуванні і не потребує додаткового харчування і введення прикорму.

10. Годуйте грудьми дитину до 1,5 - 2 років. Чим старшою стає дитина, тим більша в грудному молоці концентрація імуноглобулінів, які захищають її від інфекційних захворювань.

11. Якщо вас щось турбує, звертайтеся за порадою до жінок, які успішно і довго годували грудьми, або до фахівців.  Не варто прислухатися до порад жінок, котрі не мають власного  успішного досвіду годування грудьми.

Ви зробили найчудовіший вибір у своєму житті –  грудне вигодовування  Вашого малюка.

Друк