Звіт з охорони праці

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

1 березня  2017 року відбулось чергове засідання міської ради безпеки життєдіяльності населення на якому було розглянуто аналіз виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах міста  що невід’ємно залежить від  забезпеченості  та дотримання всіх норм  безпеки людей на виробництві.

Аналіз стану виробничого травматизму  за період 2016 року у порівнянні з 2015 роком свідчить про зростання кількості нещасних випадків (у подальшому НВ)  по ВП «Шахта 1/3 Новогродівська

№ пп Підприємство Кількість  випадків виробничого травматизму
12 місяців 2015  р. 12 місяців 2016  р. + - 2015 р. к 2016 р.
1. ВП шахта “Росія”      19 16 -3
2. ВП шахта 1/3 “Новогродівська“     19  27 +8
3. ФССНВВ та ПЗ у м.Новогродівці 0 1 +1
  Всього: 38 44 +6

Основним видом НВ є падіння потерпілого під час пересування. Причиною таких випадків є особиста необережність потерпілого. Згідно з ст.14 Закону України «Про охорону праці» кожний працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.

Для підвищення рівня безпеки та  усунення  або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків шляхом профілактики травматизму в місті щорічно проводиться  тиждень охорони праці заходи якого направлені на  висвітлення напрямків та координацію  роботи  фахівців з охорони праці підприємств та організацій міста.

Проводиться організація  і контроль за  виконанням законодавчих актів та сприяє вивченню, узагальненню та поширенню досвіду  у   галузі охорони життя.  В навчальних закладах проводяться конкурси малюнків,  серед учнів  проводяться відкриті уроки  присвячені  безпеки праці батьків на вугільних підприємствах с залученням представників виконкому   Новогродівської міської ради та   Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві м.Новогродівка.