Хмарно

-5°C

Новогродівка

Хмарно

Вологість: 83%

Вітер: 32.19 km/h

logo062

ПОКРОВСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

 Покровська ОДПІ запрошує на зустріч  платників податків

20 березня 2018 року в 11-00 в центрі обслуговування платників Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області (м. Покровськ, вул..Європейська,1) відбудеться зустріч заступника начальника – начальника Ясинуватсько-Авдіївського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Кононіхіною Н.М. із суб’єктами господарювання, на якій будуть обговорюватись питання щодо «Декларування доходів отриманих в 2017 році».

За січень – лютий 2018 року платниками Покровської ОДПІ сплачено 384,8 мільйона гривень податків та зборів

За січень-лютий 2018 року платниками Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області сплачено до Зведеного бюджету 384,8 млн грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Державний бюджет поповнився на 159,4 млн грн, місцевий – на  225,4 млн грн.

У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року надходження зросли більше ніж на третину. Додаткові  надходження становлять майже 68,5 млн грн., у т.ч. до державного бюджету - понад 38,2 млн грн., до місцевих– понад 30,3 млн грн.

 Податок на доходи фізичних осіб традиційно залишається рекордсменом у наповненні Зведеного бюджету, його надходження за січень-лютий місяць п.р. становлять 230,7 млн грн., та спрямувалися відповідно до державного бюджету – в сумі 59,1 млн грн., та місцевих бюджетів – в обсязі 171,6 млн грн.

Своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина. 

Працівники органів ДФС, у свою чергу, прагнуть забезпечити відкритий формат взаємодії з платниками податків, створити для бізнесу більш комфортні умови шляхом надання якісних консультативних послуг,  приведення електронних сервісів до європейських стандартів, а також впровадження нових.

                                                                              ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПДВ - СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ!

Державна фіскальна служба у Донецькій області доводить до відома, що подання Повідомлення у вигляді розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної до ДФС України здійснюється платниками податку лише в період з 27.02.2018 по 18.03.2018 включно.

З більш детальною інформацією щодо переліку дій, які необхідно здійснити для виправлення помилок при визначенні ознаки у номері податкових накладних та розрахунків коригування до них, складених за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, можливо на субсайті ГУ ДФС у Донецькій області за посиланням http://dn.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/329257.html

                                                                                             Сеанс телефонного звязку «гаряча лінія»

              23 березня 2018 року з 11 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із заступником начальника – начальником Селидівського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Босенком Євгеном  Вікторовичем на тему:«Електронний сервіс ДФС – «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс»

Телефон «гарячої лінії» - 0(6237) 2 32 62.

                                                                                   Оподаткування подарунків і спадщини

            Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадує, що  25 березня минулого року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини». Даним Законом № 1910-VIII внесено зміни до Податкового кодексу України щодо визначення членів сім’ї фізичної особи першого та другого ступенів споріднення, а також щодо оподаткування спадщини за нульовою ставкою у разі успадкування майна цими категоріями осіб. Застосовуються ці норми з 1 січня 2018 року.Тепер згідно з підпунктом 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розділу «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені.

            Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

            Тобто за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб тепер оподатковується спадщина, успадкована членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступеня споріднення: батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, бабуся та дідусь, онуки.

            Щодо інших категорій то залишено без змін. Фізичні особи - резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичнихосіб за ставкою 5 відс. від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

            Такий самий порядок оподаткування стосується і подарунків - оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Подарунки від родичів першого та другого ступеня споріднення - за нульовою ставкою. Від інших - 5 відсотків, від нерезидентів - 18 відсотків.

            Важливим кроком, що значно спростило саму процедуру, стало скасування проведення оцінки майна, що раніше було обов'язковим. Таке нововведення поширюється на будь-які об’єкти спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою, а також об’єкти дарування, які оподатковуються за нульовою ставкою.

                                                    Підприємець став пенсіонером: коли він звільняється від сплати ЄСВ за себе

  Спеціалісти Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформують, що відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) фізичні особи – підприємці, у т.ч. платники єдиного податку, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, установленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі – Закон № 1058-IV), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

            Отже, фізична особа – підприємець, яка набула статус пенсіонера за віком або особи з інвалідністю й отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягла віку, установленого ст. 26 Закону № 1058-IV, й отримує згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, звільняється від сплати за себе ЄСВ із наступного місяця після набуття такого статусу.

            Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄСВ для такої категорії платників Законом № 2464 не передбачено, то, навіть якщо особа вийшла на пенсію у середині місяця, ЄСВ за такий період сплачується в повному розмірі.

            Відповідне роз’яснення розміщено у категорії 301.04.02 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України.

            Нагадуємо, що нормами частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 ЄСВ для підприємців встановлено у розмірі 22 % до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ. Мінімальний розмір ЄСВ з 1 січня 2018 року – 819,06 грн. за місяць.

            При цьому, терміни сплати ЄСВ для фізичних осіб - підприємців встановлено абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону № 2464 (до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок: 19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина дванадцята ст. 9 Закону № 2464).

                                                                    Оподаткування подарунків від юридичної особи у 2018

          За нормами діючої редакції Податкового кодексу України, до загального місячного/річного доходу платника податків, що підлягає обов'язковому оподаткуванню, НЕ включається вартість подарунків, що не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року. Винятком є грошові виплати незалежно в якій сумі.Вказана норма стосується тільки подарунків, які отримуються/надаються у натуральній формі.

          У відповідності до Держбюджету на цей рік (ЗУ "Про державний бюджет на 2018 рік" N 2246-VІІІ), починаючи із 01.01.2018 р. розмір мінімальної заробітної плати складає 3 723 грн.

          Таким чином, зробивши відсотковий розрахунок виходить, що отримавши фізичною особою від юридичної у 2018 р. подарунок, який НЕ перевищує 930,75 грн (3723 грн х 25%) - його вартість не є об'єктом оподаткування ПДФО та військовим збором. В такому випадку, цей подарунок (його вартість) НЕ оподатковується та відображається у формі N 1ДФ за ознакою доходу "160".

          А в разі, коли у 2018-му році вартість подарунка перевищує 930,75 грн, тоді вартість такого перевищення оподатковується ПДФО за ставкою 18 % як додаткове благо з урахуванням коефіцієнта, що визначений пунктом 164.5 статті 164 Податкового кодексу України. За таких обставин, сума перевищення відображається у формі N 1ДФза ознакою доходу "126" і оподатковується військовим збором за ставкою 1,5 %.

                                                                    Шановні платники земельного податку з фізичних осіб!

 Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу,що Законом України від 07.12.2017 №2245-VIII  “Про внесення змін до Податкового кодексу України  та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” внесено зміни по земельному податку з фізичних осіб  в частині застосування пільги.

  Відповідно пункту 281.2 статті 281 фізичні особи, які зазначені нижче,  звільняються  від сплати земельного податку не за одну земельну ділянку, а за всі земельні ділянки,  віднесені до однієї відповідної категорії земель в межах граничних норм.

 Так, згідно пункту 281.1 статті 281 від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери за віком;

- ветерани війни і особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

            Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії вищезазначених фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

 Якщо фізична особа, визначена у пункті 281.1 цієї статті, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання або зміну земельної ділянки для застосування пільги.

  Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

                                                                Подання звітності через "Електронний кабінет платника податків"

Модернізований сервіс включає дві функціональні частини:

- відкрита (загальнодоступна);

- приватна (особистий кабінет).

          Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

          Через відкриту частину платник має можливість:

- скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);

- отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

- отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);

- ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;

- скористатися іншою корисною інформацією.

          Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).

          У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:

- скористатися індивідуальним податковим календарем;

- переглянути та перевірити свої облікові дані;

- створити запит для отримання інформації;

- подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість,  заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,  заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;

- направити листа до органу ДФС;

- переглянути стан розрахунків з бюджетом;

- зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;

- скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).

          Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).

          Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.

          Наразі ДФС активно працює над вдосконаленням роботи нового сервісу через розширення спектру послуг, які надаються через кабінет.

Переміщення товарних вантажів

            Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує платникам податків, що з питань щодо переміщення товарних платежів через контрольні пункти в’їзду або виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 годин за телефонами «гарячої лінії»: 0993683346 або 0507068055.