ПОКРОВСЬКА ОДПІ ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Стан розгляду звернень громадян в Покровській ОДПІ

за січень 2018 року

Одним із важливих напрямів роботи Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області є об’єктивний і своєчасний розгляд звернень громадян з метою оперативного вирішення порушених питань та забезпечення вимог Закону України  від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян».

За січень 2018 року до Покровської ОДПІ надійшло 3 письмових звернення від громадян, що на одне більше, ніж за відповідний період минулого року. Основним питанням, яке було порушено, є нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За результатами розгляду на 1 звернення надано відповідні роз`яснення, 2 звернення направлено на розгляд за належністю до інших органів відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян».

Усі звернення громадян розглянуто у законодавчо встановлені терміни. Порушень термінів надання відповідей за звітний період не встановлено.

Спеціалісти ОДПІ нагадують, що письмове звернення можна надіслати поштою або подати особисто в Центрах обслуговування платників за адресами:

- у м.Покровську по вул. Європейська, 1 (тел. 06239 22459);

- у м. Мирнограді по вул. Центральна, 19 (тел. 06239 542147);

- у м. Селидовому по вул. Гоголя, 1 (тел. 06237 23250).


Покровська ОДПІ запрошує на круглий стіл платників податків

20 лютого 2018 року о 10-00 в центрі обслуговування платників Мирноградського та Ясинуватсько-Авдіївського відділень ГУ ДФС у Донецькій області (м. Мирноград, вул. Центральна, буд.19) відбудеться зустріч заступника начальника – начальника Мирноградського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Третяк Л.А. із суб’єктами господарювання, на якій будуть обговорюватись тема «Легалізація заробітної плати».


Сеанс телефонного звязку «гаряча лінія»

23 лютого 2018 року з 11 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв. відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із заступником начальника – начальником Селидівського відділення Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Босенком Євгеном  Вікторовичем на тему: «Декларування доходів отриманих в 2017 році».

Телефон «гарячої лінії» - 0(6237) 2 32 62.

Шановні платники!

Офіційне видання Державної фіскальної служби України «Вісник. Офіційно про податки» запрошує головних бухгалтерів і бухгалтерів компаній з різних секторів економіки, фінансових директорів, керівників фінансових служб підприємств експортерів та імпортерів, міжнародних компаній, юристів та всіх зацікавлених осіб взяти участь у роботі

Національного податкового форуму

«Трансфертне ціноутворення. Прибуток. ПДВ»

Дата проведення — 21 лютого 2018 року

Місце проведення — м. Дніпро, конференц-зал «Menorah Ballroom» Культурно-ділового центру «Менора» (вул. Шолом-Алейхема, 4/26)

У програмі форуму візьмуть участь:

Микола МІШИН, начальник відділу перевірок трансфертного ціноутворення Департаменту аудиту ДФС України

Олексій ЗАДОРОЖНИЙ, в.о. директора Департаменту — начальник Управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормативної роботи ДФС України

Сергій ТИМОШЕНКО, заступник директора Департаменту — начальник Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України.

Також учасниками форуму будуть представники провідних консалтингових та юридичних компаній. Ви матимете змогу не лише отримати цінну інформацію з офіційних джерел, а й поставити запитання спікерам, подискутувати з ними та поділитися думками з колегами.

Для реєстрації на участь у форумі необхідно

звернутися до оргкомітету:

тел.: (0562) 33-73-41, (0562) 33-73-42, (067) 506-58-92, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Контактна особа — Надія Волк.

Детальна інформація та програма заходу — у вкладеннях.

До зустрічі на форумі!


 

Якщо при продажі чи обміні майна ПДФО сплачено під час нотаріального посвідчення, то декларація не подається

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок. 

Якщо фізична особа отримала доходи від операцій з продажу (обміну) майна, дарування протягом звітного року і при нотаріальному посвідченні договорів ПДФО був сплачений, то податкова декларація про майновий стан і доходи не подається.

А от тим громадянам,  котрі у 2017 році отримали доходи, з яких не сплачено податки, варто обов’язково спланувати візит до податкової інспекції до 1 травня 2018 року з тим, щоб виконати конституційний обов’язок – подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. До речі, цього року така декларація подається за оновленою формою. 

Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать:

- доходи , з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);

- спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- доходи від продажу інвестиційних активів;

- іноземні доходи.


Подати звітність з податку на прибуток без перешкод

Станом на 1 січня 2018 чинною для подання є форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за №1415/27860 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.05.2017 за №642/30510), яка передбачає наявність позначок «Базовий звітний період квартал» та «Базовий звітний період рік».

Відповідно до підпунктів 1, 2 пункту 5 наказу Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 №729, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.02.2014 за №243/25020, розроблені електронні форми документів звітності розміщуються на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці Електронна звітність > Платникам податків про електронну звітність > Інформаційно-аналітичне забезпечення > Реєстр форм електронних документів і є доступними для використання як розробникам програмного забезпечення, так і платникам податків.

По мірі внесення змін до нормативно-правових актів в частині, що стосується подання податкової та іншої звітності, ДФС забезпечує актуалізацію інформації в зазначеному реєстрі, довідниках звітних документів та звітних періодів.

Платники податку на прибуток, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) рік (у тому числі за 2017 рік) протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п. п. 49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України).


Коли податкова декларація про майновий стан і доходи не подається?

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області  нагадує, що відповідно до п.179.2. ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов’язок платника податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи:

  • від податкових агентів, які згідно з IV розділом ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом ПКУ;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до IV розділу ПКУ;
  • у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ.

Легалізація заробітної плати – не втрачає актуальності

Не втрачає актуальності тема виплати заробітної плати в «конвертах». Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку та офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, гарантоване право на відпочинок тощо.

Працівник, який отримує заробітну плату в «конверті» втрачає свій трудовий та страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії. Негативні наслідки не укладання трудових відносин, виплати заробітної плати в «конвертах» відчувають як працівники, так і суспільство в цілому.

Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

Кожен найманий працівник має право вимагати від роботодавця виплати легальної заробітної плати, бо кожна гривня податку, що надійде до бюджету, впливає на забезпечення пенсії в майбутньому. А тому, слід пам’ятати, що не оформлення належним чином трудових відносин з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю.


Декларування доходів отриманих за кордоном

Покровська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує, що громадяни, які в 2017 році отримували іноземні доходи, відповідно до п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу, зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Сума такого доходу включається до річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою1,5%.

Зазначимо, що відповідно до абзацу першого п.п.170.11.2 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Платник податку має визначити суму такого зменшення за зазначеними підставами в річній податковій декларації. Але це можливо лише за умови отримання від уповноваженого державного органу країни, де було одержано дохід, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Довідка має бути належним чином легалізована, якщо іншого не передбачено чинними міжнародними договорами України.

Декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати до територіального органу фіскальної служби за місцем своєї прописки. А граничним днем строку подання декларації буде 2 травня 2018 року.


Увага платникам, якщо авансові платежі з ПДФО сплачені до бюджету несвоєчасно!

Спеціалісти Покровської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області нагадують,що підпунктом 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено термін сплати авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), розрахованих фізичною особою - підприємцем самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). При цьому, якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПКУ якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 ст. 126 ПКУ) протягом строків, визначених ПКУ, то платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

 - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

 - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Отже, якщо фізичною особою – підприємцем несвоєчасно сплачується сума самостійно визначеного зобов’язання з ПДФО, у тому числі авансових платежів з ПДФО, то до платника податку застосовується відповідальність у вигляді штрафних санкцій відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПКУ.


Переміщення товарних вантажів

Головне управління ДФС у Донецькій області нагадує платникам податків, що з питань щодо переміщення товарних платежів через контрольні пункти в’їзду або виїзду зони проведення АТО, що належать до компетенції органів Державної фіскальної служби України, можна звернутись з 9 до 18 годин за телефонами «гарячої лінії»: 0993683346 або 0507068055.