Хмарно

Хмарно

• Корисна інформація
  • Оголошення

ЗАХИСТ ЖИТЛОВИХ ТА МАЙНОВИХ ПРАВ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ В М.НОВОГРОДІВКА ЗА 2017 РІК

Станом на 01.01.2018 в службі у справах дітей Новогродівської міської ради на обліку в банку даних дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування знаходяться 49 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 36 дітей мають житло (73 % від загальної кількості дітей з первинного обліку), у тому числі:

- за 27 дітьми  зберігається право на проживання або право користування житлом;

- 9 - мають власне або частку приватизованого житла;

- 12 - не мають житла взагалі.

На квартирному обліку перебуває 2 дітей-сиріт (віком 16 років) та 8 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 2017 року службою було перевірено 29 квартир, які належить на праві користування або власності дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування та складено відповідні акти.

Щороку згідно розділу «Діяльність стосовно сім’ї, дітей та молоді» Програми соціально-економічного розвитку м. Новогродівка передбачаються виділення коштів із міського бюджету на ремонт житла, яке закріплено за дітьми-сиротами, дітьми, які позбавленні батьківського піклування та особами з їх числа, у випадку їх повернення в місто з державних дитячих закладів та які перебувають під опікою, у прийомній сім’ї в іншому місті.

Між виконкомом Новогродівської міської ради та об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) укладаються договори щодо збереження житла, яке закріплене за дітьми даної категорії, а також за особами із їх числа, які перебувають у державному дитячому закладі, під опікою, у прийомній сім’ї в іншому місті. Голови ОСББ, згідно чинного законодавства, своєчасно надають до міської служби у справах дітей акти перевірки збереження закріпленого житла, а також перешкоджають здійсненню правочинів щодо дитячого житла.

Міською службою у справах дітей готуються проекти рішень на засідання виконкому Новогродівської міської ради щодо закріплення житла, призначення опіки над житлом, дозволу на продаж, обмін житла, тощо.

За 2017 рік розглянуто 29 питань щодо захисту житлових прав дітей (дозвіл на продаж квартири),  підготовлено 10 проектів рішення виконкому щодо здійснення будь-яких правочинів стосовно нерухомого майна, право власності на яке або право користуванням яким мають діти.

Випадків порушення житлових і майнових прав дітей в місті не виявлено.

Служба у справах дітей Новогродівської міської ради