Хмарно

3°C

Новогродівка

Хмарно

Вологість: 96%

Вітер: 16.09 km/h

logo062

Голодомор – помста за свободу, помста за революцію

Голодомор 1932-1933 років був геноцидом Українського народу, організованим комуністичною владою з метою його підкорення.

 Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та районів, заборону виїзду за межі охоплені голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

 Голодомор став реакцією комуністичного режиму на відродження нашим народом власної держави, національної ідентичності та культурно-духовне піднесення часів Української революції 1917-1921 років. Ця переломна епоха повернула нашу батьківщину на мапу світу. Український національний рух більшовики розглядали як найбільшу загрозу існування СРСР.

У 1920-х роках московський більшовицький режим в Україні зміцнював свої позиції, але йому не вдавалося придушити спротив українців. У культурі опір мобілізувало гасло Миколи Хвильового «Геть від Москви»; в науці – теорія спростування єдності української і російської економіки та розширення прав господарювання України Михайла Волобуєва. Через те, що українізація вийшла далеко за заплановані режимом рамки, народу пам’ять збуджувати спогади про УНР як політичну альтернативу більшовицькому режиму.

На початку 1930-х  комуністичне керівництво чітко усвідомило хиткість свого становища в Україні і ризики національного виступу українства.

Тоталітарний режим розглядав українську культурну еліту економічно незалежне та національно свідоме селянство як серйозну загрозу свого існування.

За спроби українців відстояти особисту свободу їх звинуватили в підготовці антикомуністичного повстання навесні 1933 року та вдалися до голодного терору.

Стихійний спротив селянства комуністична влада використала як виправдання вбивства голодом.

Голодомор став можливим ще й тому, що українці не зуміли втримати власної держави в ході революції 1917-1921 років.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за свободу та власну ідентичність. Пам’ять про Голодомор – це невід’ємний елемент української ідентичності і запорука не повторення злочинів комуністичного режиму, організатори яких нині реабілітуються в країні – агресорі – Російській Федерації.

Запрошуємо 25 листопада 2017 року о 16.00

залучитися до Загальноукраїнської акції «Засвіти свічку» .