Переважно хмарно

Переважно хмарно

В м.Новогродівка провели дослідження стану атмосферного повітря

Фахівці департаменту екології і природних ресурсів Донецької облдержадміністрації спільно з лабораторією спостережень за забрудненнями атмосферного повітря м.Краматорськ провели дослідження впливу джерел забруднення на стан атмосферного повітря, що діють, сучасною пересувною екологічною лабораторією.

IMG 9474

За зверненням  Новогродівської міської ради 30 березня поточного року були проведені спостереження  в м.Новогродівка. Виміри проводилися в санітарно-захісних зонах і зонах розташування шкільних та дошкільних закладів міста на вміст  оксиду вуглецю (CO), оксидів азоту (NO, Nox,no2) сірчистого ангідриду (So2), аміаку (Nh3), сірководня (H2s), пилу (загального і фракціями РМ 10.0, Р.М. 4.0, РМ 2,5 і Р.М. 1,0).

Під час проведення дослідження були зафіксовані перевищення гранично допустимої концентрації ГДК м.р. по сірководню і аміаку та складу фракції пилу РМ 2.5 в районі ГО «Молодіжна платформа «НовоСхід» (вул. Молодіжна, 5).

При проведенні вимірів біля дитячого садка «Радість» (вул. Центральна, 50), ЗОШ № 10 (вул. Центральна, 38) та Будинку дитячої творчості тривалістю 20 хвилин (вул. Центральна, 19) перевищень ГДК по виміряних параметрах зафіксовано не було. Основними речовинами – забрудниками для  м.Новогродівка виявилися пил, її різні фракції, сірчистий ангідрид, аміак, діоксид азоту.

Ситуація вимагає детальнішого вивчення стану довкілля. Це дасть можливість громаді міста впливати на діяльність підприємств - забрудників.

розташування ЗОШ № 10 (вул. Центральна, 38). Час перевищення по аміаку тривав 25 хвилин, а по сірководню 15 хвилин. Так само перевищення складу фракції пилу РМ 2.5 спостерігалося під час проведення вимірів в районі розташування Будинку дитячої творчості тривалістю 20 хвилин (вул. Центральна, 19).

Для вірного розуміння вказаних результатів спостереження слід знати, яким чином оцінюється вплив забрудників на людину. Основним критерієм якості атмосферного повітря гранично допустима концентрація (ГДК) забруднюючої речовини. Для виявлення якості атмосферного повітря користуються двома ГДК – максимально разовою (ГДК м.р.) і середньодобовою (ГДК с.д.).

Максимально разова гранично допустима концентрація (ГДК м.р.) – основна характеристика небезпеки шкідливої речовини, яка встановлюється для запобігання рефлекторним реакціям у людини (відчуття запаху, світловій чутливості, біоелектричній активності головного мозку і так далі) при короткочасному впливі (20 хвилин) атмосферних домішок.

Середньодобова гранично допустима концентрація (ГДК с.д.) – характеристика небезпечності шкідливої речовини, встановлена для запобігання токсичного, канцерогенного, мутагенного і інших впливів речовин на організм людини. Така характеристика виходить на підставі багаторазових цілодобових спостережень.