Використання коштів на препарати інсуліну за 9 місяців 2019 року

Цукровий діабет — це захворювання, на яке у світі страждають понад 425 млн. людей. В Україні таких хворих — майже 1,3 млн, і ці показники щороку зростають.

Діабет — хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін (гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові).

За даними КНП «Центра ПМСД Новогродівської міської ради» протягом вересня 2019 року до медичного закладу за пільговими рецептами звернулися 52 особи, з них 2 дитини. Було видано 77 пільгових рецептів на препарати інсуліну дорослим хворим та 3 пільгових рецепти дітям. На загальну суму 47399,79 грн.

Протягом 9 місяців 2019 року було виписано 670 пільгових рецептів на препарати інсуліну, з них 20 для дітей, на суму 340861,43грн.

Нагадуємо, щоб отримати препарати інсуліну пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря за місцем проживання/обліку. Лікар відмічає пацієнта в реєстрі і видає рецепт, за яким пацієнт отримує в аптеці препарати інсуліну. Вартість аптеці відшкодовує держава з коштів платників податків.

Забезпечення препаратами інсуліну відбувається шляхом співпраці Міністерства охорони здоров’я України та місцевої влади. Відшкодування вартості інсулінів відбувається коштом Державного бюджету.

Точна сума, яка знадобиться, щоб пролікувати всіх, відома заздалегідь — завдяки електронному реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії. Реєстр діє вже майже два роки. Там зібрана інформація про всіх учасників та складові програми відшкодування вартості інсулінів — кожного лікаря, кожного пацієнта, кожну аптеку, кожен рецепт.

У реєстрі можна простежити реальну кількість пацієнтів, правильно розрахувати потребу у ліках на рівні міста чи області, отже, ефективніше забезпечити тими препаратами інсуліну, які потрібні пацієнтам.