Використання коштів на препарати інсуліну за липень 2019

За даними КНП «Центра ПМСД Новогродівської міської ради» у липні 2019 року було видано 92 пільгових рецепти на препарати інсуліну хворим на цукровий діабет. На загальну суму 45916,20грн. Протягом місяця до медичного закладу за пільговими рецептами звернулися 63 особи, з них 1 дитина.

Нагадуємо, щоб отримати препарати інсуліну пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря за місцем проживання/обліку. Лікар відмічає пацієнта в реєстрі і видає рецепт, за яким пацієнт отримує в аптеці препарати інсуліну. Строк дії рецепту становить 30 календарних днів з моменту його видачі.

Діабет — одне з перших відомих людству захворювань. Причиною цукрового діабету є недостатність або відсутність гормону інсуліну, внаслідок  чого клітини організму майже не реагують на нього. Оскільки інсулін відповідає за засвоєння цукру, то через його нестачу вміст цукру в крові підвищується.

У медичній практиці виділяють два основних типи цукрового діабету.

Цукровий діабет I-го типу - захворювання, при якому інсулін відсутній повністю, так званий інсулінозалежний тип. У цьому випадку хворим на цукровий діабет необхідні, крім іншого лікування, ін’єкції інсуліну. Такий тип захворювання більше характерний для дітей і молодих людей.

Цукровий діабет II-го типу розвивається повільно, іноді абсолютно приховано. Ознаки та симптоми неявні або повністю відсутні. Це інсулінонезалежний тип, який не потребує ін’єкцій інсуліну. Такий тип цукрового діабету характерний для дорослих і літніх людей.