25-та річниця Всеукраїнського референдуму

1 грудня 2016 року виповнюється 25-та річниця Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України, на якому український народ переконливою більшістю голосів підтримав Акт проголошення незалежності України.

У бюлетень референдуму було включено текст Акта, прийнятого Верховною Радою 24 серпня, і запитання : «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». У голосуванні взяли участь 31 891,7 тис. громадян, тобто 84,2 відсотка загальної кількості включених до списків. Із них на запитання бюлетеня відповіли «Так, підтверджую» 28 804,1 тис. громадян (90,3 % населення ).

В усіх 27 регіонах країни виборці підтримали Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991-го. Найменше - в Криму, але все одно це було більше половини голосів - 54,2%. Найбільше - на Тернопільщині (98,7%).

Референдум підтвердив, що джерелом української незалежної державності є не просто домовленості між представниками окремих політичних сил, а воля українського народу, і тим самим став вищою формою легітимації Акта проголошення незалежності України, утвердження України як суверенної і незалежної, демократичної, соціальної, правової держави.